Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Suruç'ta Hafızlık programlı imamhatip açılıyor

Suruç'ta Hafızlık programlı imamhatip açılıyor

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim GÖK: ”İstanbul ve Denizli’den sonra üçüncüsü Suruç’ta açılacak olan Hafızlık Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şanlıurfamız ve ülkemiz için önemli bir yere sahiptir” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2014 Cuma 14:41
Suruç'ta Hafızlık programlı imamhatip açılıyor

Milletvekili Gök sözlerine şöyle devam etti:”28 Şubat post modern darbeyi yapan cuntacı maceracı paşaların ve toplum mühendislerinin hedefinde İmam-Hatip okulları vardı. Değerlerine hâkim olan imanlı Anadolu çocuklarının neyine üniversite okumak mantığıyla İmam-Hatip liseleri haksız yere kapatılmış, ülke adeta bir fetret dönemi yaşamıştır. Milletimize yapılan bir çok haksızlık gibi İmam-Hatiplere de yapılan bu haksızlık çok şükür AK Parti iktidarları döneminde sona ermiştir.

Bu bağlamda 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete girecek olan, ilçemiz Aligör mahallesinde toplam 130 dönüm arazi üzerine kurulu olan, içinde bir cami ve 300 öğrenciyi barındıracak pansiyonu bulunan, İstanbul ve Denizli’deki liselerden sonra Türkiye’nin 3. Hafızlık lisesi olma özelliğine sahip Suruç 11 Nisan Anadolu İmam Hatip Lisesinin Şanlıurfamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com