Advert
Advert
Advert

Suruç'ta güzel işler oluyor

Suruç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen “Sodes İle Ygs Hazırlık Kursu” Üniversiteye 28 öğrenci gönderdi.

Suruç'ta güzel işler oluyor
Suruç'ta güzel işler oluyor


ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlar neticesinde Suruç Kaymakamlığı tarafından dershane ihtiyacı karşılanan örgencilerden 28’i Üniversiteye girmeye hak  kazandı. Üniversiteyi kazanan öğrenciler Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbuluıt’u makamında ziyaret etti.
Öğrencilerle bir süre görüşüp sohbet eden Kaymakam Akbulut öğrencileri tebrik etti.

Başarının ancak çalışılarak elde edilebileceğini belirten Kaymakam Akbulut verilen hiçbir emeğin boşa gitmeyeceğini söyledi. Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut “Sodes kapsamında proje ofisimiz tarafından hazırlanan ve Köylere Hizmet Götürme Birliğimizce yürütülen proje kapsamında 50 kız 50 erkek olmak üzere 100 kişiden  28 kişi üniversiteye yerleşmiştir. Çalışkan ve maddi durumu zayıf öğrenciler arasından seçilen 100 öğrenciye yönelik hazırlanan Sodes projesi, 99.400 TL bütçesi ile öğrencilere üniversite hazırlığında bir yıl ücretsiz dershane imkanı sağladı. Bu projelerden daha fazla fayda sağlamak amacıyla 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında SODES kapsamında  ‘Sodes İle Ygs’ye Hazırlanıyoruz’ projesi hazırlandı ve proje Kalkınma Bakanlığı tarafından onay gördü. Bu Projemizle çalışkan ve maddi durumu zayıf lise son sınıfta okuyan 75 kız, 75 erkek ile mezun durumda olan 50 kız öğrenci olmak üzere toplam 200 kişiye dershane imkânı sunulacaktır. Bizim beklentimiz öğrencilerimizin daha çok çalışıp Türkiye’mizi daha iyi noktalara taşımalarıdır. Gençlerimize güveniyoruz “ dedi.

Öğrenciler ise kendilerine sunulan imkânlar için Kaymakam Akbulut’a teşekkür ederek” Bizlere sunulan dershane imkânından yararlandık kendimizi şanslı hissediyoruz ve Suruç Kaymakamlığıın bu faaliyetlerini bizden sonra gelen kardeşlerimiz için de sürdürmesini istiyoruz” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret