Advert
Advert
Advert

Suruçlu yetimlerin büyük sevinci

İHH İnsani Yardım Vakfı, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Suruç Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesinde 120 yetimle piknik havasında bir Yetim Sevindirme Programı yaptı.

Suruçlu yetimlerin büyük sevinci
Suruçlu yetimlerin büyük sevinci

Programa Suruçlu 120 yetim ve anneleri ile Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Polat, Suruç’un tanınan alimlerden Molla Kemal Demirel, Suruç Anaokulu Müdürü İlhan Öz ve Ana sınıf öğretmenleri, Hüseyin Hatipoğlu, Öğretmen Ömer Okşa, Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila, Başkan Yardımcısı Av. Ali Acar, Suruç İHH Gönüllülerinden Mehmet Arslan ve Giyasettin Ertuş ile Şanlıurfa İHH İYD Kadın Kollarından Ayşe Atila, Bedriye Acar ve Aynur Özdemir de katıldı. Programa yaklaşık 120 yetim çocuk katıldı. İHH yetkilileri önce çocukların halat çekme, çuval yarışı, mendil kapmaca, top oynama vb oyunlar oynamasını sağlandı. Daha sonra 180 kişiye okulun bahçesinde mangallarda pişirilen kebaplar yedirildi. Kendilerine hazırlanan hediyelerin takdiminden sonra aileler dolu dolu bir gün geçirmenin keyfi ile dağıldılar. Dağılan çocukların sevinci yüzlerinden okunurken bir taraftan da İHH yetkililerinden bu tür programların tekrar yapılmasını istediler.

 


Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila Programda şunları kaydetti; İHH dünya genelinde 28 bin yetime bakmakta. Her yetime ayda 90 TL nakdi yardımda bulunmaktadır. Ş.Urfa’mızda ise 204 yetimimize sponsorluk yapılmaktayız, Suruç ilçemizde ise 21 yetim çocuğumuza düzenli nakdi yardım yapılmakta, dönemsel ise 120 yetime yardım yapmaktayız. Bu gün bu 120 çocuğumuzu sevindirmek için böyle bir organize yaptık. Çocukların ve ailelerinin ne kadar sevinçli olduğunu görüyorsunuz. Amacımız da zaten budur. Emeği geçen tün kardeşlerimize ve hayırseverlere hasseten de Mehmet Arslan ve Gıyasettin Ertuş kardeşlerimize cani gönülden teşekkür ederim. Yetim çocukları böyle mutlu görünce tüm yorgunluğumuz gitti. Mart ayındaki diğer yetim programlarımız ise şöyle; Allah izin verirse 17 Mart Pazar Şanlıurfa Merkezde 350 yetim ile program yapacağız, 24 Mart Pazar günü V.Şehir ilçemizde 150  yetim ile program yapacağız, 30 Mart C.tesi günü Hilvan ilçemizde 100  yetim ile program yapacağız, 31 Mart Pazar günü Siverek ilçemizde 150  yetim ile program yapacağız. Böylece bu Mart ay boyunca en az 1000 yetimizi sevindirmiş olacağız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu