Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Suruçlu Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından web sitesi açıldı.

Suruçlu Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından web sitesi açıldı.

30 yılını Şiire adayan Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından www.SaitKendirci.com adında bir web sitesi açıldı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2012 Salı 11:41
Suruçlu Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından web sitesi açıldı.Site içerisinde Şaire dair bilgi, video ve fotoğraflarının yanı sıra şairin çeşitli basın kuruluşlarında çıkan röportajlarında derlenen Şirilere dair anıları da yer alıyor.
Türkçe, Kürtçe, Almanca ve İngilizce olmak üzere 4 dilde yayın hayatına başlayan web sitesinin yanı sıra yine şairin hayranları tarafından sosyal medya da Şair için gruplar kuruldu.Şair Sait Kendirci kimdir?
Şair Sait Kendirci, 1959 yılında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bağlı Zehvan köyünde doğdu. 6 çocuk babası olan Şair Kendirci 1976 yılında Şiir yazmak için eline kalem alıyor, yıl 2012 şiirle geçen 37 yıl. Şiirle geçen 37 yıl içerisinde şair yaklaşık 400 Şiiri kaleme almış.

Anadolu’nun kaderi olsa gerek Ustalar veda ettikten sonra anlaşılır, Şairin korkusu da budur. "Eğer kalemim bugün yazabiliyorsa bugün kalemimin yazdığının farklına varılsın" diyor. Ne yazıktır ki Şair tek hayali olan Şiir kitabini hala basamamış ve korkusunun gerçekleşeceğinden bile korkuyor. Şairin bir çok eseri yerel gazete ve radyolarda seslendirilirken her eseri bir haber konusu oldu. Şair'in Suruç ilçesi için yazmış olduğu "Sende mutlu olamaz mısın Suruç" isimli 20 kıtalık şiir ise 2010 yılında genç yorumcu Necat Canpolat tarafından düzenlenerek okundu. Bu çalışma Suruçlular tarafından beğenilirken Kanalurfa Tv Anahaber bültenin de söz konusu çalışma haber olarak duyuruldu. Çalışma hakkında şair; "20 yıl evvel yazmıştım, bugün hala bu sorunları yaşıyoruz.

20 yıl evvel yazılan bir eserin bu denli sevilmesi Suruç halkının sorunlardan dolayı haykırışlarının bir neticesidir" diyor.

Şair bugün yaşamını Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde sürdürmektedir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com