Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Suruçlu kardeşlerin katilini 'CSI Urfa' bulacak VİDEO

Suruçlu kardeşlerin katilini 'CSI Urfa' bulacak VİDEO

2009 yılında Konya’dan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne Cinayet Büro Amiri olarak atanan Ertuğrul Güler, oluşturduğu ekip ile şüphelileri bulunamadığı için 'faili meçhul' olarak tozlu raflara kaldırılan cinayet dosyalarını tek tek ele aldı. Şimdi çelikten kardeşlerin dosyası incelemede.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2012 Çarşamba 09:32
Suruçlu kardeşlerin katilini 'CSI Urfa' bulacak VİDEO
Şanlıurfa’da faili meçhul olarak kalan 7 cinayeti aydınlatan polisler; olay yerinde bırakılan sigaranın söndürülüş şeklinden, yıllar sonra bulunan havlu üzerinde bırakılan izde bulunan DNA'dan yola çıkarak şüphelilere ulaştı. Tozlu raflardan indirdiği geçmişe yönelik cinayetleri aydınlatmayı başaran Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler ve ekibi, başarılı çalışmaları ile kamuoyunda 'CSI Urfa' olarak ünlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise, Kayseri’de 2009 yılının eylül ayında bayramda şeker toplamaya çıktıktan sonra kaybolmaları ile kamuoyunda geniş yankı uyandıran 3 çocuk olayını da aydınlatmıştı Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'nde, geçen yıl ağustos ayında PKK adına haraç talebine olumsuz yanıt verdiği için öldürülen 2 petrolcü kardeşin katil zanlılarını bulmak için çalışma başlattı. Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler’e ekibi ile birlikte çelikten kardeşlerin ölümüne ilişkin olayın aydınlatılması talimatını verdi. Polisler, istasyon ve cinayetin ardından şüphelilerin kaçış güzergâhını kapsayan 5 kilometrelik geniş alanda olay yeri incelemesi yaptı. Aylar sonra olay yerinde bulunan sigara izmariti, pet şişe, kâğıt gibi şüphelilerin kullanabileceği her şeye el konuldu. Olay gününe ait kamera kayıtlarını inceleyen ve şüphelilerin gidebileceği alternatif güzergâhları belirleyen polisler, şüphelilerin silahları kullanış şekli ve davranış analizini yaptı. Polis, istasyon duvarlarına fizyolojik testler uygulayıp, kriminal yöntemler ile yeni delillere ulaştı. Elde ettiği bilgileri tek tek değerlendiren ekip, yeni bilgilere ulaşmak sokaklarda da farklı kılıklarda personel görevlendirdi.
Kanalurfa.com 

Haberin Videosu:
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com