Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Suruç'a verilecek can suyunun açılışını Erdoğan yaptı

Suruç'a verilecek can suyunun açılışını Erdoğan yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da Suruç Ovası Sulama Projesi kapsamında inşa edilen, 320 milyon 229 bin TL’lik yatırım bedeline sahip tesisler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 12:03
Suruç'a verilecek can suyunun açılışını Erdoğan yaptı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Ankara’dan telekonferans yöntemiyle katıldığı açılış törenine Şanlıurfa Vali Vekili Soner Zeybek, Bozova Kaymakamı Recep Öztürk, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, DSİ 15. Bölge Müdürü Numan Doğan Gündüz, eski Vali ve AK PArti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, İl Başkanı av. Yusuf Eğilmez, KAdın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu ve çok sayıda bürokratla çiftçi katıldı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sırasıyla açılışı gerçekleştirilen yatırımlarda sıra Şanlıurfa’ya gelince söz alan Vali Vekili Zeybek, Şanlıurfa’da açılışı gerçekleştirilecek olan tesislerin Şanlıurfa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.


Vali Vekili Zeybek, hizmete alınacak tesisler arasında yer alan ve 24 bin 603 metre uzunluğundaki Şanlıurfa Suruç Ovası Pompaj Sulaması Sağ Sahil Ana Kanalı ile 46 bin 305 metre uzunluğundaki Şanlıurfa Suruç Ovası Pompaj Sulaması Sol Sahil Ana Kanalı projelerinin toplamda 70 bin 908 metre uzunluğunda olduğunu ve bu iki kanalın 159 milyon TL’ye mal olduğunu kaydetti. Ayrıca Vali Vekili Zeybek, bu tesislerle Suruç Ovası’nda 899 bin 810 dekar tarım alanının sulanabileceğini belirtti.
Tesislerle ilgili açıklamaların ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tesislerin açılışı gerçekleştirildi.
Yeraltı Suları Zirai Sulamaya Kazandırılıyor
11.12.2013 tarihinde açılışı yapılacak tesislerden olan Şanlıurfa ve Harran Ovaları Sulaması Kuyu Açılması ve Elektrik Mekanik Teçhizat Temini ve Montajı projesi de tamamlandı. 118 milyon TL’ye mal olan elektrik nakil hattı ve tamamlanan 112 adet kuyunun hizmete alınması ile Şanlıurfa ili Akçakale ilçesindeki yer altı suları zirai sulamaya kazandırması ile 35 bin 350 dekar tarım alanı suya kavuşacak.
Ankara’dan toplu olarak açılışı gerçekleştirilecek 113 dev eser arasında Şanlıurfa’ya kazandırılacak tesisler şu şekilde; Suruç Ovası Pompaj Sulaması Sol Sahil Ana Kanalı, Suruç Ovası Pompaj Sulaması Sağ Sahil Ana Kanalı, Taşbasan Depolaması, Günışık Ana Kanalı Pompa İstasyonu, Suruç P1 Pompa İstasyonu Mekanik ve Elektrik Teçhizatı, Suruç Ovası Pompaj Sulaması P1 Pompa İstasyonu Şalt Sahası 154  kv Trafo Merkezi ve ENH, Şanlıurfa ve Harran Ovaları Sulaması Kuyu Açılması ve Sisteme Yerleştirilmesi ENH ile Elektrik Mekanik Teçhizat Temini ve Montajı (Akçakale Kısmı), Suruç Ovası Pompaj Sulaması Sağ Sahil Ana Kanal Yatay Sondaj Yapımı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kaçak Elektrik İle Mücadelede Halkın Desteği Artıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com