Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim SURUǒA SURİYE ÜNİVERSİTESİ KURULUYOR

SURUǒA SURİYE ÜNİVERSİTESİ KURULUYOR

Suriye Geçici Hükümet Başbakanı Ahmet Tuma, Suruç’taki kurmayı düşündükleri üniversite için Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın’ı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2015 Cuma 19:29
SURUǒA SURİYE ÜNİVERSİTESİ KURULUYOR


Ziyarette konuşan Suriye Geçici Hükümet Başbakanı Ahmet Tuma, Şanlıurfa’yı gezdiğini ve Şanlıurfa’nın çok gelişmiş bir memleket olduğunu söyledi. Suriye’den gelenlere kucağını açan bu kardeş şehrin halkına çok teşekkür ettiklerini söyledi.
TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ ÇOK GELİŞTİ
Türkiye’de demokrasinin son dönemlerde çok geliştiğini söyleyen Başbakan Ahmet Tuma; “Necmettin Erbakan Hükümeti döneminden beri Türkiye ile ilgileniyoruz. Türkiye’de demokrasi o günden bugüne çok gelişti” dedi.
Amaçlarının Şanlıurfa Suruç bölgesinde bir üniversite kurmak olduğunu söyleyen Tuma, Rektör Ramazan Taşaltın’dan bunun için destek talep etti.
Ziyaret heyetinde yer alan Suriye Geçici Hükümet Milli Eğitim Bakan Yardımcı Dr. Muhammed Reşit, Suruç’ta kurmak istedikleri Üniversite örgün ve uzaktan eğitim şekilde eğitim vermeyi planladıklarını söyledi.
Reşit, Rektör Taşaltın’a; “Bunun için Harran üniversitesi Rektörü olarak bizlere nasıl bir yardımınız dokunur. Sizinle bu konuda fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz” dedi.
TAŞALTIN, ‘HER TÜRLÜ DESTEĞİ VEREMEYE HAZIRIZ’
Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın sözlerine Suriye’de akan kanın bir an önce durmasını temenni ederek başladı.
Üniversite kurmak için destek talep eden heyete destek olma sözü veren Taşaltın; “Burada bulunan Suriyeli öğrencilere yönelik bu girişiminizi takdirle karşılıyorum. Biz de üniversite olarak size her türlü desteği vermeye hazırız. Üniversitemizde bulunan derslikleri eğitimin olmadığı hafta sonlarında size açmaya hazırız. Üniversite için yer ve kaynak konusunda bir rapor hazırlarsanız biz de sizinle beraber bu üniversitenin kurulumunu sağlamak için hükümet nezdinde girişimlerde bulunuruz” dedi.
Uzaktan eğitim konusunda da desteklerinin hazır olduğunu söyleyen Taşaltın; “Üniversitemizin bu konuda alt yapısı hazır. Her türlü desteği verebiliriz. Sizden sadece bu sistemi kullanacak insan gücünü talep ederiz. Arapça eğitim verileceği için Arapça bilen teknik elemana ihtiyacımız olur” dedi.
Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, yanı sıra Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, Rektör Taşaltın’ın danışmalarından Abdulkadir Aydın’ının da hazır bulunduğu görüşmelere, Suriye Geçici Hükümet Başbakanı Ahmet Tuma, Suriye Geçici Hükümet Milli Eğitim Bakan Yardımcı Dr. Muhammed Reşit ve beraberindeki heyet katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com