Advert
Advert
Advert

Suruç Vekile suikast planıyla çalkalanıyor! şidide taradılar

Şanlıurfa Suruç ilçesinde Ak parti milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız'a suikast planı yapan teröristler emniyet tarafından yakalanmışlardı. şimdi de Suruç'ta Suikast Planı Yapan Teröristlerin Evleri Tarandı

Suruç Vekile suikast planıyla çalkalanıyor! şidide taradılar
Suruç Vekile suikast planıyla çalkalanıyor! şidide taradılar admin

Şanlıurfa Ak parti milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız'a karşı haince pusu kurarak suikast planı yapan teröristler emniyet tarafından hummalı çalışmaları neticesinde yakalanmışlardı.  
Olayın Suruç ilçesinde duyulmasının ardından adeta halk ayaklanarak terörü lanetlemiş ve teröristlerin köyüne karşı çok ciddi derecede öfke patlaması olmuştu.

Bu sabaha karşı teröristlerin yaşadığı köy olan Uysal (sokran) daki evlerine saldırı oldu.

Kimliği belirsiz kişiler tarafından burası teröristlere mezar olacak şeklinde sloganlar atılarak teröristlerin evleri tarandı. Suruç ilçesinde Halk, Kanaat Önder'leri ve STK'lar Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a destek verdi.

SUİKAST PLANI YAPAN 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ramazan Bayramının ilk günü AK Parti Suruç ilçesine gelerek vatandaşlarla bayramlaşması planlanan Ak parti milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız'ın dün neden partide ki bayramlaşmaya katılmadığı bugün öğrenildi. 
  Güvenlik güçlerinden alınan bilgilere göre Kobanide Eğitim gören Suruç nüfusuna kayıtlı Baba ve iki oğlu ile toplam 4 kişi Ramazan Bayramından hemen önce  Suruç ilçesine giriş yaptılar. Bayram günü parti binasında yapılacak olan bayramlaşma programını kana bulayacak olan 4 kişi güvenlik güçlerinin yakın takibi sonucu yakalandılar.
Başta Ak parti milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız ve Abisi Celal Yıldız'ı hedef alan teröristlerin üzerinde 1 el yapımı bomba düzeneği ve patlayıcı 1 A.B.D yapımı bomba düzeneği, 2 roket atar ve başlıkları, 2 kalaşnikof, 1 silah ve susturucu ele geçirildi. Ele geçirilenler arasında şifreli yazışmalar listeside bulunuyor.  
Genelkurmay Başkanlığı da operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: "Şanlıurfa/Suruç’ta icra edilen adli aramalarda, cep telefonu düzeneği ile irtibatlı 2 el yapımı patlayıcı, 1 kilo C4 patlayıcı, 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 av tüfeği, 1 tabanca, 2 roketatar başlığı, 15 tabanca fişeği, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 2 tabanca şarjörü ele geçirilmiştir."  Suikast hazırlığı yaparken yakalanan 4 kişi ile ilgili soruşturma devam ediyor.

MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız SUİKAST PLANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü