Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Suruç Sulaması hazırlıkları başladı

Suruç Sulaması hazırlıkları başladı

Gap Tarımsal Eğitim ve Yayın Projesi kapsamında, Suruç Pompaj Sulama Suyu Projesiyle işletmeye açılacak 94 bin hektar alanda suyun işletme bakım ve yönetimi, etkin kullanımı ürün deseni ve yetiştirme teknikleri konularında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2012 Çarşamba 22:17
Suruç Sulaması hazırlıkları başladı
Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut başkanlığında yapılan toplantıya Gap Bölge Kalkınma idaresinden temsilciler, Devlet Su İşlerinden temsilciler, Tarım İl Müdürlüğü temsilcileri, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odasından temsilciler katıldı. Toplantıda Gap Tarımsal Eğitim ve Yayın Projesi (GAP-TEYAP) kapsamında sulamaya açılacak alanlarda tarımsal eğitim ve yayım hizmetlerinin etkinliğinin artırılmasına ve bu konuda hizmet veren başta çiftçi örgütleri olmak üzere kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması ön plana çıktı.

Suruç Pompaj Sulama Suyu projesi çalışmaları hakkında bilgi veren Devlet Su İşleri temsilcisi 17 kilometrelik tünel inşatının, 6 kilometresinin tamamlandığını Sağ ve Sol ana iletim kanallarının ihalelerinin yapıldığı ve çalışmaların sürdüğünü belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com