Advert
Advert
Advert

Suruç ovasına bir haftadır verilmiyor iddiası

Suruç Ovası Pompaj Sulaması Taşbasan Sol Sahil Sulaması 2. Kısım Şebekesi 19-15 nolu sulama hattı kapsamında yer alan 18 mahallede yaklaşık bir haftadır suyun gelmemesi çiftçileri çileden çıkardı.

Suruç ovasına bir haftadır verilmiyor iddiası
Suruç ovasına bir haftadır verilmiyor iddiası admin

Türkiye'nin en önemli projelerinden olan GAP kapsamında inşa edilen ve Türkiye'nin en büyük, dünyanın da 5. büyük sulama tüneli olan ve bu kapsamda arazilerin sulanmaması çiftçileri mağdur ediyor.

Suruç Ovası Pompaj Sulaması Projesinin tamamlanmasına rağmen çıkan arızalardan dolayı bazı köylere suyun verilmemesinden dolayı mağdur olduklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruduğunu bununda sebebinin ana kanaldan kaçak yollarla su çekildiğini onun için suyun kendilerine gelmediğini DSİ yetkililerin bunun önüne geçemediğini bunun için Şanlıurfa Valiliğinden yardım istediklerini belirttiler.

Sorunun çözümü için çalmadık kapı bırakmadıklarını ileri süren çiftçiler, proje ve uygulanmasından sorumlu DSİ Müdürlüğü ve milletvekilleri ile görüşmelerine rağmen sorunun halen devam ettiğini belirtti.

DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcısı Metin İlci ile yaptığımız görüşmede, Şimdiye kadar biz işletiyorduk ama yarından itibaren yüklenici firmaya bunu devir edeceğiz. Kanallardan kaçak su çekildğinden dolayı bu mahallelere su ulaşmıyor. Bunun önüne geçmek için tedbirler almaya başlıyoruz. Umarım su yarın sabahtan itibaren orda ki çiftçilerin tarlasına ulaşmasını tahmin ediyoruz,dedi.

DSİ Suyu Vermeyince Çiftçiler Çileden Çıktı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle