Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi göreve hızlı başladı

Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi göreve hızlı başladı

Suruç’taki görevine başlayan Kaymakam Abdullah Çiftçi ilçedeki çalışmalarına süratli bir şekilde başladı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2013 Perşembe 15:47
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi göreve hızlı başladı

İlçede görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelen Kaymakam Çiftçi muhtarlarla durum değerlendirmesi yaparak görüş alış verişinde bulundu.

İlçede Kaymakamın olmayışı nedeniyle oluşan bir boşluğun hissedildiğini belirten Kaymakam Abdullah Çiftçi belli bir plan çerçevesinde süratle hareket edip ilçedeki problemleri imkanlar çerçevesinde ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Köylerdeki devletin temsilcileri olarak muhtarlara da çok iş düştüğünü kaydeden Kaymakam Çiftçi, yeni çıkan Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte köy muhtarlıklarının mahalle statüsüne geçmesiyle Büyükşehir belediyesi hizmet alanına gireceğini, Özel idareler ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin kapanacağını ifade ederek kısıtlı yedi aylık bir zamanın bulunduğunu bu sürenin en iyi şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.


Kaymakam Abdullah Çiftçi konuşmasında “Suruç’ta kaymakamsızlıktan dolayı 2 yıldır bir zaman kaybı yaşandı. Her ne kadar daire amirlerimiz her biri kendi dairesini en iyi şekilde temsil etse dahi Kaymakamlık makamı devleti temsil etme bakımından farklı bir makam boş kalmasının eksikliği hissediliyor. Taleplerin yukarıya iletilmesi konusunda kısmi sıkıntılar yaşanmış olabilir bizler elimizden geldiğince sizin taleplerinizi ve görüşlerimizi yukarıya ileteceğiz. Özel İdarenin ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yürürlüğünü sürdürdüğü süreyi en iyi şekilde kullanacağız. Taleplerimizi yüksek sesle dillendirip ihtiyacımız olan kaynakları elde ederek ilçemizdeki problemlerini muhtarlarımızın da desteğiyle çözüme kavuşturma gayretinde olacağız” dedi.

Soru cevap şeklinde yapılan toplantıya Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Daire amirleri köy ve mahalle muhtarları katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com