Advert
Advert
Advert

Suruç Kampı İçin Broşür Hazırlandı

Suriye’de yaşanan karışıklık dolayısıyla Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen Suriyeliler için oluşturulan yeni konaklama tesislerinin tanıtımına yönelik Şanlıurfa Valiliği tarafından tanıtım broşürü hazırlandı.

Suruç Kampı İçin Broşür Hazırlandı
Suruç Kampı İçin Broşür Hazırlandı

Türkçe, Kürtçe ve Arapça olmak üzere üç dilde hazırlanan broşürde tesislerdeki olanaklar anlatıldı. Suriyeli misafirlerin tesislerden istifade etmeleri amacıyla hazırlanan broşürler hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: “Suriyeli kardeşlerimiz için yaptığımız yeni tesislerimiz faaliyete geçti. Tesislerimizle ilgili ayrıntılı bilgi kardeşlerimize yansıtılmamış. Bu yüzden bir broşür çalışması yaptık. Broşürde tesislerin sahip olduğu potansiyel ifade ediliyor. Tesislerimiz alt ve üst yapısıyla adeta yeni bir şehir. Artık kardeşlerimizin bu tesislerden istifade etmeleri için bu broşürleri bastık” dedi.

“Tüm hemşerilerimizden Suriyeli misafirlerimizin yeni tesisimize yönlendirilmeleri konusunda destek bekliyoruz” sözleriyle açıklamasını sürdüren Vali Küçük: hem Suriyelilerin kötü şartlarda yaşamalarının önüne geçmek hem de Şanlıurfalı ve Suruçlu vatandaşların yaşadıkları zorlukları önlemek adına tüm ilgililerin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın kuruluşlarının desteğini beklediklerini kaydetti.

Suruç konaklama tesislerinin tanıtımı için hazırlanan 10 bin broşür bugünden itibaren Şanlıurfa ve özellikle Suruç’ta dağıtılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle