Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Suruç Kadın Kültür Merkezi Öğrencileri Sinemada

Suruç Kadın Kültür Merkezi Öğrencileri Sinemada

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2011 Pazartesi 12:03
Suruç Kadın Kültür Merkezi Öğrencileri Sinemada

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın himayesinde kurulan Şanlıurfa Merkez ve İlçelerinde bulunan 25 Kadın Kültür Merkezinde çalışmalar sürüyor.

Suruç Kadın Kültür Merkezi 2.kademe Okuma yazma örencilerine İlçe Kaymakamlığı tarafından kurs bitirme hediyesi olarak sinema  gezisi düzenlendi. 

Sinemada güzel vakit geçiren kursiyerler, ilk defa sinemaya gittiklerini söylediler. Özellikle yaşı büyük olan iki kursiyer sinemayı hep duyduklarını ama nasıl bir yer olduklarını bilmediğinden çok merak ettiklerini dile getirdi.

Birim sorumlusu İslim Kandemir,  bu etkinlik için kursiyerler adına ve  Kadın Kültür Merkezi adına Kaymakam Alpaslan Yılmaz'a teşekkür etti.

 

Kadınlar "İslamda Aile Hayatı ve Kadının Rolü" Konulu Seminere Katıldı

Devteşti (2) Kadın Kültür Merkezinde "İslam’da Aile Hayatı ve Kadının Rolü" ve "Yanlış Töre ve İnanışlar" konulu seminerler düzenlendi.

Seminer İl Müftülüğünden gelen, Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz ve Din Hizmetleri Uzmanı Ayşe Boloğur tarafından verildi.

İlk olarak bayanlara "İslam da Aile Hayatı ve Kadının Rolü" adlı seminer Şadiye Yılmaz tarafından sunuldu. Şadiye Yılmaz selamlama konuşmasından sonra sözlerine şöyle devam etti " İslam aileye önem verir, Kadın ailenin temel taşıdır, huzur ve güven kadın sayesinde sağlanır" dedi.

Kadın haklarının neler olduğu ve kadının aile içindeki rolleri anlatıldı. Mutlu bir aile olmak için aile de, sevgi, saygı, hoşgörü, sadakat ve sorumluluk duygularının olması gerektiği vurgulandı.

"Yanlış Töre ve İnanışlar" konulu seminer ise Ayşe Boloğur tarafından sunuldu. Töre cinayetlerinin ne dini, ne de insani açıdan savunulacak ve dayandırılarak haklı bir yönünün olmadığını belirten Boloğur, "İnsanın her şeyin üstündedir, Rabbin verdiği canı alma yetkisine sahip değiliz" dedi.  Başlık parası almanın, küçük yaşta kız çocuklarını evlendirmenin, ailelerin berdel uygulaması yapmasının yanlış olduğunu vurguladı. Batıl inanışların da ele alındığı seminerde, sihir ve büyüye inanmanın, nazar boncuğu takma gibi davranışların doğru olmadığını anlattı.

Seminer sonunda Ayşe Hanım ve Şadiye Hanım bayanların sorularını cevaplandırdı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com