Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Suruç Devlet Hastanesine yeni röntgen cihazı

Suruç Devlet Hastanesine yeni röntgen cihazı

​Sağlık Bakanlığı Hudut Sahilleri Genel Müdürlüğü tarafından Suruç Devlet Hastanesinde kullanılmak üzere dijital röntgen cihazı verildi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 19:40
Suruç Devlet Hastanesine yeni röntgen cihazı

Suruç Devlet Hastanesinde kullanılmak üzere yeni röntgen cihazı Sağlık Bakanlığı Hudut Sahilleri Genel Müdürlüğü tarafından hastaneye verildi. Cihaz sayesinde klasik röntgen filmi kalkmış oldu.

Hizmet vermeye başlayan dijital röntgen cihazı sayesinde hastalar üzerinde radyasyon etkisi daha az olacak, aynı zamanda daha net görüntü alınabilecek.

Hastaneye Dijital röntgenin gelmesiyle birlikte Şanlıurfa Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından tahsis edilen PACS sistemi ile çekilen röntgenler 5 saniye içerisinde doktorun bilgisayarına aktarılmaya başlandı. Çekilen röntgen filmleri hasta isterse daha sonra CD’ye aktarılıp kendisine veriliyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok, “Bilindiği gibi daha önce kasetli çekim yapılmasından dolayı, hastalarımız röntgen biriminde daha uzun süre beklemek zorunda kalıyorlardı. Bu durum uzun hasta kuyruklarının oluşmasına neden olmaktaydı. Hastanemize,  son teknolojik özelliklere sahip yeni dijital röntgen cihazının, ful motorize ve kumandalı olması sayesinde daha hızlı çekimler yapılabilmektedir.  Cihazımızın kablosuz detektör aracılığı ile çekim yapma özelliği hastalar üzerindeki radyasyon etkisini azaltmaktadır.” Dedi.

PACS Sistemi Sayesinde Röntgen hizmetleri daha hızlı ve kaliteli yapılarak hasta kuyruklarının önüne geçtiğine değinen Eşiyok, “ Ayrıca hastanemizdeki PACS sistemi sayesinde, röntgen çekimleri yapılan hastalarımızın radyolojik görüntü sonuçları, hekimlerinin bulunduğu birimdeki bilgisayara anında aktarılmaktadır. Böylelikle hastanemizde röntgen hizmetleri daha hızlı ve kaliteli yapılarak hasta kuyruklarının önüne geçilmiştir. Suruç halkı hizmetin en iyisine ve en kalitelisine layıktır, halkımıza hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com