Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Suruç çadırkentte sütler ortaya saçıldı

Suruç çadırkentte sütler ortaya saçıldı

Güvenlik gerekçesiyle boşaltılan Süleymanşah Dostluk Parkında kurulan AFAD çadırlarında; mülteci çocuklar için getirilen çok sayıda hazır süt kolisinin gelişigüzel ortaya saçıldığı görüldü.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 15:42
Suruç çadırkentte sütler ortaya saçıldı

Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan mülteciler için Atmanek köyü yakınlarında bulunan Süleymanşah Dostluk Parkında kurulan AFAD çadırlarının güvenlik gerekçesiyle boşaltılmasının ardından söz konusu çadır kentte çok sayıda hazır süt kolisinin geride bırakıldığı ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine sığınan mülteciler için getirilen hazır süt kolilerinin üzerinde palet tanımlama etiketinde tüm bilgiler yer alıyor.

Boşaltılan çadırların içerisinde ve çadırların arasındaki boş alanlara saçılmış sütlerin kullanma tarihinin ise henüz geçmediği görülürken bu sütlerin neden ortalığa atıldığı ise bilinmiyor. Suruç ilçesinde yüzbinlerce mülteci, kendilerine uzanacak bir yardım elini beklerken mülteciler için gönderilen bu sütlerin ortalığa bırakılması dikkat çekti.

Uzun zamandır çadır kent bölgesinde sıcak ortamda kaldığı için bozulduğu tahmin edilen sütlerin bozuk olduğu için mi yoksa unutulduğu için mi bırakıldığı ise henüz bilinmiyor. Sütlerin gelişigüzel ortalığa saçılması çadır kent boşaltılırken gerekli kontroller yapılmadı mı sorusunu akla getirdi.

Söz konusu çadırlarda bırakılan süt ve benzeri eşyaların güvenlik zafiyetinden yararlanan kişilerce alındığı görülürken kimin geride bıraktığı belli olmayan bu sütlerin bazı art niyetli kişilerce çalınarak satıldığı da iddia edildi. (Osman Gülebak-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com