Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şurkav’ın Yemek Kitabına Tepki

Şurkav’ın Yemek Kitabına Tepki

Şanlıurfa yemek kültürünü tanıtmak maksadıyla basılan kitaba Şanlıurfalı bazı aileler yemeklerin yanlış tanıtıldığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2015 Pazartesi 11:57
Şurkav’ın Yemek Kitabına Tepki

Bir ekip tarafından hazırlandığı ve Şanlıurfa yemek kültürünün tanıtıldığı kitap; Şurkav tarafından hazırlanmış ve baskıya alınmış.

Kitaba tepki gösteren bir kısım Urfalılar Sosyal medya üzerinden/ Facebook ta “Unutulmaz Urfa Yemekleri diye” bir grup kurarak buradan kitap ve yemekler hakkında görüşlerini dile getiriyorlar.

Kitaba sert tepki gösteren bazı Urfalılar; "yemek konusunda eski Urfa ailelerine danışılmadığını da dile getirdiler ve yemek tarfilerinin çoğunun yanlış olduğunu savundular."

Ayrıca, kitapta, kitabın hazırlanmasında ki heyet içerisinde olduğunu belirten kişiler arasında ismi geçen ‘Ayşe Açanal’da bir açıklamada; Şurkav vakfının hazırladığı Dünyanın en eski mutfağı Şanlıurfa yemek kitabında katkısı ve bilgisi olmadığı halde isimin geçmesine tepki gösterdi.   "Şurkav'ın hazırladığı Dünyanın En Eski Mutfağı adlı yemek kitabında, bu kitaba katkıda bulunanlar arasında benim adımın da geçtiğini, arkadaşlarımın bana gönderdiği mesajlardan öğrenmiş bulunmaktayım.

 

Adını bile duymadığım, hazırlanmasında hiçbir katkımın bulunmadığı bir kitabı hazırlayanlar arasında ismimin geçmesi beni son derece üzmüştür. Listeden adımın çıkarılmasını basın aracılığıyla ilgililerden derhal talep ediyorum. Ayrıca bilgim dışı böyle bir işlevi yapan kişileri kınıyorum ve hukuki yollara başvuracağımın da bilinmesini isterim. “dedi.

Haber; Mehmet Emin KUŞ /balıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com