Advert
Advert
Advert

ŞURKAV esnafı, valilikten talepte bulundu

Geçtiğimiz günlerde Balıklıgöl Platosu’nda meydana gelen çökmenin ardından çalışmalar sürüyor.

ŞURKAV esnafı, valilikten talepte bulundu
ŞURKAV esnafı, valilikten talepte bulundu admin
( ŞANLIURFA – RHA ) Geçtiğimiz günlerde Balıklıgöl Platosu’nda meydana gelen çökmenin ardından çalışmalar sürüyor. ŞURKAV esnafı, çalışmalar bitene kadar kendilerinden kira alınmamasını istiyor.
 
Balıklıgöl Platosunda yer alan ŞURKAV çarşısı bölgesindeki çim alanlarda yıllardan bu yana yaşanan su sızmalarından dolayı çürüyen konsollar, Balıklıgöl tünelinde çökmeye neden oldu.  Çalışmalardan dolayı iş yapamadıklarını iddia eden esnaflar, yetkililerden yardım bekliyor. Çalışmaların bitimine kadar kira alınmaması noktasında destek bekliyor.
ŞURKAV Çarşı Esnafı, yaptığı açıklamada,”Sigortasız çalıştırılan Suriyeli işçiler ölümden döndü. Bir an önce çalışmalar burada bitmeli. 3 veya 4 ay kiralar alınmasın. Şimdi dün zaten burası çöktü. İnsanlar burada insan akşama kadar 40 liraya çalışıyor. Sigortası yok Suriyeli insanları çalıştırıyorlar. Can kaybının olmamasının sevindirici olan tek yanı o.  Ona baktığımız zaman çarşının şu anda zaten 4 tarafı kapalı  her tarafı. Biz yetkililerde şunu istiyoruz : Bu çarşıda özellikle bundan 2-3 ay en azından bu bakım işleri bitene kadar bizden kira alınmaması esnaf olarak , zaten mağduruz. Buraya şu anda vakıf 6yüz lira kira veriyor, elektrik ile birlikte bir asgari ücret… akşama kadar siftah açmayan esnaflar var. Zaten kapalı burada 6-7 tane dükkan zaten böyle giderse bütün esnaf kapatacak.” ifadelerine yer verdi.
ŞURKAV çarşısı Suriyeli işçiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret