Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ŞURKAV BESTE YARIŞMASI DÜZENLEYECEK

ŞURKAV BESTE YARIŞMASI DÜZENLEYECEK

Şanlıurfa İli kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) “Şanlıurfa ve Kültürü" Konulu Türk Halk Müziği Para Ödüllü Beste yarışması düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2016 Çarşamba 16:26
ŞURKAV BESTE YARIŞMASI DÜZENLEYECEK

 

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; başkanlığını yaptığı Toplantı öncesinde Şurkav tarafından düzenlenecek olan “Şanlıurfa ve Kültürü" Konulu Türk Halk Müziği Para Ödüllü Beste Yarışmasının tanıtımını yapan Vali İzzettin Küçük; yarışmanın ulusal çapta olduğunu kaydetti.

Şanlıurfa’nın değerlerini ve kültürünü yansıtmayı amaçladıkları yarışmaya sanata ve müziğe ilgi duyan herkesin başvurabileceğini sözlerine ekleyen Vali İzzettin Küçük: “Yarışma Şanlıurfa’mıza ve Şanlıurfa kültürüne hayırlı olsun. Bu yarışmayla güzel eserlere ve güzel türkülere yeniden sahip olacağımızdan eminim. Yarışmanın tertiplenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmada dereceye girecek olan eserlerin sahiplerine verilecek olan para ödülü hakkında da bilgi veren Vali İzzettin Küçük; birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin, üçüncüye 2 bin 500 TL ödül verileceğini; monsiyon ödülü olarak da üç esere bin TL olmak kaydıyla toplam 3 bin TL ödül verileceğini belirtti.

Düzenlenen yarışmada hece ve aruz vezinli güfte; değişik sayıda kelime, cümle, mısra, beyit, dörtlüklerden istifade edilerek Urfa'nın bizatihi methiyesi / güzellemesi ve tarihi, mimari, coğrafi, kültürel, folklorik vb. yönlerinin edebi ve sanatsal bir üslupla işlenmesi esas alınacak. Form olarak ise Halk Müziğindeki "Türkü / Sözlü Kırık Hava" formu esas alınacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler yarışmayla ilgili şartnameyi www.surkav.org.tr sitesinden veya ŞURKAV İdare merkezinden temin edebilecek. Yarışmacılar eserlerini, 31 Mart 2016 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfının Yusuf Paşa Mah. 886.sk. No:27 Eyyübiye/Şanlıurfa adresindeki idare merkezine elden teslim veya postayla ulaştırabilirler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HIZANOĞLU CAMİİ (Hızanoğlu kabaltısı)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com