Advert
Advert
Advert

ŞURKAV 20 Nisan’a hazırlanıyor

Şanlıurfa Kültür Eğitim ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) İstanbul Şubesi, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında İstanbul’da toplantı.

ŞURKAV 20 Nisan’a hazırlanıyor
ŞURKAV 20 Nisan’a hazırlanıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen toplantıya ŞURKAV’in İstanbul Şube Başkanı ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Başkanı Prof.Dr.Yakup Çelik, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Durak Bayhoca, OsmanŞenbayram, Mehmet Çavuş, Tahsin İnci, Nazım Arslan, Müslüm Hamas, Mustafa Bozyiğit, Metin Çiftbudak, Mehmet Koç, Münevver Özdemir, Ümit Bayık ve Emin Çavur katıldı.

ŞURKAV İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Durak Bayhoca, toplantıda genel konuların yanı sıra 20 Nisan’da İstanbul’da yapılacak Şanlıurfa Gecesi’nin gündeme geldiğini söyledi. ŞURKAV’in, adından da anlaşılacağı gibi Şanlıurfa’nın tarihini,kültürünü, turizm ve sanat eserlerimizi korumak, araştırmak ve geliştirmek üzere kurulduğunu belirten Bayhoca, bu hizmeti sadece Şanlıurfa’da değil İstanbul’da gerçekleştirdiklerini anlattı.

DİĞER KATILIMCILAR

ŞURKAV İstanbul Şubesi’nin verdiği yemeğe ayrıca Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İ.Halil Mutlu, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Özyürek, Uğur Büyükhatipoğlu, Azmi Akbıyık, Fethi Şimşek, Necati Demirkol, Hıdır Tepret, Müslüm Yanmaz, Maruf Güneş, Murat Bozanoğlu ile bazı dernek başkanlarının da yer aldığı 50’ye yakın davetli katıldı.

Müslüm Aktürk / balikligol.com

ŞURKAV Yıldız Teknik Üniversitesi Prof.Dr. İ.Halil Mutlu AK Parti İstanbul Nurettin Nebati Şanlıurfa Mehmet Özyürek Uğur Büyükhatipoğlu Azmi Akbıyık Fethi Şimşek Necati Demirkol Hıdır Tepret Müslüm Yanmaz Maruf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!