Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Suriye'ye yardım tırları 3 ay sonra Türkiye'nin girdiği bölgeden gidiyor

Suriye'ye yardım tırları 3 ay sonra Türkiye'nin girdiği bölgeden gidiyor

Suriye'de yaşanan iç savaş ve katliamların yanı sıra açlıkla sınanalara Türkiye yardım elini uzatmak isterken o yolları bile kapattılar.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2016 Salı 11:25
Suriye'ye yardım tırları 3 ay sonra Türkiye'nin girdiği bölgeden gidiyor

Şanlıurfa'da kurulan Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından yapılan yardımlar katliamcı Esed ve 65 ülkeden oluşan Koalisyon Güçlerinin operasyonları maalesef hep sivil halka oldu. 

Son olarak yapılan yardım koridorunu da 3 ay önce kapatarak bombalardan kurtulanların açlıkla ölmesine mahkum edildi.

Türkiye'nin Cerablus harekatından sonra açılan koridordan 3 ay sonra Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından 3 tır insani gıda malzemesi gönderildi.

Burada Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu adına konuşan Osman Gerem; "Katliamlara BM 5 Daimi üyesi yani 5'li çete ve dünya adeta kör ve sağır olarak izliyor. 3 Ay sonra Cerablus'tan açılan koridordan tırları gönderebilliyoruz" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Akçal ise; "Yapılan yardımlar önemlidir. Biz Bbu yardımların yapılması için daima destlerimizle buradayız"dedi. 

Haber: Ali Aslan / www.balikligol.com

VİDEO 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com