Reklamı Geç
Advert
Advert

Suriye’ye 5 tır yardım gönderdik VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği ve 60 Sivil Toplum Kuruluşunun başlatmış olduğu Suriye’ye Yardım Platformu 5 Tır yardımı Suriye’ye ulaştırdı.

Suriye’ye 5 tır yardım gönderdik VİDEO
Suriye’ye 5 tır yardım gönderdik VİDEO

Sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu toplantıda konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Suriyeli Komutan Abdullah Dede Suriye’deki yardım ihtiyacı ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:“Göndermiş olduğunuz bir küçük paket ile bir aile 1 ay rahatlıkla idare ediyor. Fakat çok ciddi çocuk bezi, enjektör, ilaç ihtiyaçlarımız devam ediyor. Kış yaklaşıyor, soba, battaniye ihtiyaçlarımız olacak.Türkiye’nin ve Şanlıurfalıların yapmış oldukları bu yardımları hayatımız boyunca unutamayacağız. Allah (c.c.) razı olsun.  Özgür Suriye Ordusu olarak bir çok bölge bizim kontrolümüz altında. Elimizde uçaksavarlar olsa biz bu savaşı bitiririz” dedi.

Platformda yer alan Günyüzü Derneği Başkanı Osman Gerem ise ; Ak Parti Meclis Üyesi Adil Saraç’ın başlatmış olduğu Suriyeli mağdur insanlara yardım platformunun stantlarının organizesi ile ilgileniyoruz. Karaköprü’de Belediye binası önünde, İbrahim Aleyselamın torunları olarak üzerimize düşeni yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Şanlıurfalı hemşerilerimiz açılmış olan bu yardım platformuna çok büyük bir ilgi gösteriyor. Halkımızın bu duyarlılığı bizleri çok memnun etti. Yaklaşık 3 ay bu yardım platformu çalışmalarına devam edecek” dedi.

Ak parti Şanlıurfa Belediye Meclisi Üyesi ve Suriyeli Mültecilere Yardım Platformu Başkanı Adil Saraç ise yaptığı açıklamada yardımseverlere teşekkür ederek, ulaşan yardım paketleri ile ilgili şunları söyledi: “Suriye’de savaşamayan çocuk, yaşlı ve kadınlara yardım yapıyoruz. Yardımlar bir çığ gibi büyüyor. Hayırseverlere çok teşekkür ederim. Orda bir yangın var. Tüm sivil toplum kuruluşlara çok teşekkür ederim. Biraz önce Abdullah kardeşimiz anlatı. Bir tas su dökebilirsek ne mutlu bize. Şu ana kadar 5 tır insani yardım gıda, battaniye, ev eşyaları gitti. Vatandaşlarımıza da bura dan çok teşekkür ediyorum” dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu