Advert
Advert
Advert

Suriyelilerin giyim ihtiyacı için giyim mağazası kuruldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'daki Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsani Yardım Platformu tarafından Suriyeli misafirlerin giyim ihtiyacının karşılanması için hazırlanan giyim mağazasını ziyaret etti.

Suriyelilerin giyim ihtiyacı için giyim mağazası kuruldu
Suriyelilerin giyim ihtiyacı için giyim mağazası kuruldu

 Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsani Yardım Platformu tarafından Suriyeli misafirlerin giyim ihtiyacının karşılanması için İmam Bakır Mahallesi’nde kurulan giyim mağazasını gezen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kış ayları öncesi hayırsever vatandaşlardan tarafından bağışlanan yeni ve 2. el ürünleri bulunduğu reyonları inceleyerek, yapılan yardımlar konusunda yetkililerden bilgi aldı.


Burada kısa bir açıklama yapan Güvenç, “Halkımızdan topladığımız ayakkabı ve altlı üstlü her türlü giyim eşyasını burada dağıtıyoruz. Arkadaşlardan Allah razı olsun, mahallere duyuruldu, kış başlamadan 2. el ve yeni olmak üzere yardım yapmak isteyen bütün hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Evde kullanılmayan çok tahrip olmamış veya yeni eşyalarını getirebilirler, yâda maddi destek yapabilirler. İnşallah bu kış da kardeşlerimizi zor şartlardan kurtararak kışı geçirmelerini sağlarız.” şeklinde konuştu.


Daha sonra Güvenç, engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verdi, civarda bulunan çocuklara yiyecek ikramında bulundu. (İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halil     2014-11-03 Suriyeli kardeşlerimiz üşümesin Tebrikler sayın büyükşehir başkanımız ve belediye çalışanları Umarım bu tür etkinlikler ve yardımlar artarak devam eder
Hüseyin     2014-11-02 Bu kış günlerinde yakacak gıda maddesi giyim yardımlarının Suriyeli kardeşlerimiz için önemli olduğunu düşünüyorum Yardım yapanlardan vesile olanlardan Allah razı olsun Sivil toplum kuruluşlarımız yardım derneklerimiz vatandaşlarımızdan Allah razı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle