Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Suriyeliler imkânsızlıklar yüzünden okula gidemiyor

Suriyeliler imkânsızlıklar yüzünden okula gidemiyor

Batman'da ikamet eden Suriyeliler için tahsis edilen okula 450 öğrenciden sadece 30'u gidebildi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 14:16
Suriyeliler imkânsızlıklar yüzünden okula gidemiyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli ailelerin çocukları için Batman Valiliği AFAD İl Müdürlüğü tarafından 12 derslikli Geçici Eğitim Merkezi açıldı. Şehir merkezinin dışında olduğu için, öğrenciler maddi sıkıntılardan dolayı servis tutamayınca sadece 540 öğrenciden 30’u okula gidebildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Geçici Eğitim Merkezi Müdürü Abdullatif Abdullah, imkânsızlıktan dolayı öğrencilerin servis tutmadığını belirterek, yetkililere acilen buna bir çözüm bulmasını istedi.

Daha öncede defalarca sorunu dile getirmesine rağmen hiç kimsenin sıkıntılarıyla ilgilenmediğini hatırlatan Abdullah, bunun böyle devam etmesi halinde öğrencilerin okulu terk edeceği ve öğretmenlerin de işsiz kalacağı uyarısında bulundu. Abdullah, “Eğitim merkezi kent merkezinden çok uzaktadır. Bundan dolayı öğrenciler ulaşımda sıkıntı yaşıyor. 450 öğrenciden sadece 30’u bugün okula geldi. Öğrencilerin ailelerinin servis tutma imkânları yoktur. Herkes zaten kıt kanaat geçiniyor. Yetkililer, öğrenciler için ya ücretsiz servis tutsunlar ya da şehir içinde, öğleden sonra eğitim görmeyen bir okulu bize tahsis etsinler. Bunun devam etmesi halinde öğrencilerin okula gelmemesinden korkuyoruz. Öğrenciler gelmediği zaman öğretmenlerde işinden olacak. Lütfen bize acilen bir çare bulun.” diyerek endişelerini dile getirdi.  (M. Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN İLAHİYAT 30. YILINDA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com