Advert
Advert
Advert

Suriyeliler ilk iftarda buluştu

Kimse Yok Mu Şanlıurfa Şubesi, iftar yemeklerini şehir merkezinin dışına taşıdı. Akçakale ilçemizde kurulan iftar sofrasında misafir bulunan Suriyeli 300 kişiye yemek verildi.

Suriyeliler ilk iftarda buluştu
Suriyeliler ilk iftarda buluştu

Ramazan  ayı süresince her gün Akçakale İlçesinde 300 kişilik,Toplamda 9 bin kişiye iftar programı devam edecek. Organizasyonun ilk gününde davet edilen aileler,iftarı yöremizin ve Suriyelilerin de alışık olduğu yer sofrasında açtı.

Kimse Yok mu Şanlıurfa Şube Başkanı Fevzi Şahin konuyla ilgili şunları söyledi:

‘’ Kimse Yok mu Derneği Şanlıurfa Şubesi  olarak,Akçakale İlçesinde misafir bulunan Suriyeli ailelere her gün 300 kişiye yetecek kadar,değişik menülerin olacağı dört çeşit iftar yemeği sunacağız. Daha sonraki günlerde İlçe Kayamkamı  ve Daira Amirlerinin de davet edileceği iftarlarımıza,çadır kente yerleşemeyen, evlerde ve köylerde kalan Suriyeli misafirlerimizi  davet ediyoruz. Kendi imkanları ile gelemeyen ailelere servis araçları tahsis edilerek iftara gelmelerini sağlıyoruz.Gelen Suriyeli vatandaşlarımız genelikle  köylerde tarlada çalışan insanlar.Bu vatandaşlarımızı yanlız bırakmamamız gerekiyor. Gerçekten bu insalar çok zor durumda. Bize müracaat eden ailleler en çok soğuk su içemediklerinden ve akşam sıcaktan yatamadıklarıdan şikayet ediyorlar. Buzdolabı ve vantilatör ihtiyaçlarını dile getiriyorlar.Ramazan ayında  sıcak yemek ve içecek soğuk su onlar için çok büyük bir nimet.elimizden geldiği kadar imkanlarımız ölçüsünde her yere yetişme arzusu ile çalışan bir derneğiz. Binlerce ailenin yaşadığı ilimizde değişik kurumlar iftar çadırları açıyor, hepsinden Allah  razı olsun. Daha çok aileye ulaşmak için sponsor kuruluşlar ve  hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. Ramazan boyunca  Şanlıurfa merkez İpekyol caddesinde bulunan derneğimizde İhtiyaç sahiplerini geri çevirmiyoruz.dernek olarak her türlü sorunlarında yanlarında olacağız."

Bir iftar 5 TL.Destek olmak isteyen vatadaşlarımız cep telefonları ile mesaj kısmına İFTAR yazıp  5777’ ye göndererek bize destek olabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır