Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Suriyeli Sığınmacı Esad'a Ateş Püskürdü - video haber

Suriyeli Sığınmacı Esad'a Ateş Püskürdü - video haber

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2011 Perşembe 14:14
Suriyeli Sığınmacı Esad'a Ateş Püskürdü - video haber


Suriye de yaşanan sivil katliamlar nedeni ile mülteci durumuna düşen birçok Suriyeli halk Türkiye’ye sığınıyor. 
Bunlardan biri de Akçakale sınır kapısından giren Suriyeli Sığınmacı Yasin Alsafar’dır. Şanlıurfalı hayırseverlerden yardım dileyen Alsafar Beşar Esad’a ateş püskürüyor. Esad’ın Müslüman düşmanı  olduğunu, bu yüzden suçlu suçsuz ayrımı yapmadan vatandaşları bombaladığını, taradığını söylüyor.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için “büyük abi geldi nasihat etti ne Müslüman düşmanı  Beşar dinledi ne de kardeşi dinledi onu” dedi.
Aylardır maaş alamadıklarını aç perişan bir halde artık daha fazla Suriye’de kalamayacaklarını belirten Rakalı Yasin Alsafar, kendilerinin çok şanslı olduklarını, Kürt oldukları için çok fazla şiddete maruz kalmadıklarını belirti.
Alsafar; bu süreçte biz Kürtlere çok fazla şiddet uygulanmadı. Zaten kimliğimde RAKA yazıldığı için Türkiye’ye geçişime izin verildi. Şayet kimliğimde doğum yeri Hama Humus denilseydi, suçlu suçsuz olduğuma bakılmadan tutuklanır ve işkenceye tabi tutulurdum. Suriye’de hak hukuk yoktur. Kitleler toplu halde cezalandırılıyor” dedi.
HAYAT ÇOK PAHALI
Suriye’de hayat şartları de çok zorlaştığını her şeye zam geldiğini belirten Alsafar; “şekere zam geldi. Benzine zam geldi. Her şeye zam geldi. Biz açlıktan perişan oluyoruz” dedi.
WWW.BALİKLİGOL.COM/ÖZEL HABER

 

 


suriyeli multeci yasin balikligol_com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com