Advert
Advert
Advert

Suriyeli pilot helikopteriyle Türkiye'ye sığındı

Suriyeli helikopter pilotunun bazı askerlerle birlikte Türkiye'ye sığındığı iddia edildi ancak Dışişleri hava aracı geçişi olmadığını açıkladı

Suriyeli pilot helikopteriyle Türkiye'ye sığındı
Suriyeli pilot helikopteriyle Türkiye'ye sığındı
Suriye'de Beşşar Esed'in katliamlarına ortak olmak istemeyen askerlerin Türkiye'ye kaçışı sürüyor.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Suriye ordusunda görevli bir helikopter pilotunun da askerleriyle birlikte Türkiye'ye sığındığı iddia edildi. Dışişleri kaynaklarınca henüz doğrulanmayan bilgiye göre, Halep'in Izaz mıntıkasında üstlerinden 'sivil yerleşimleri bombala' emri alan bir subay, bu emri dinlemeyerek Esed'e bağlı Şebbiha militanlarının kullandığı karargahı son mermisine kadar vurdu. Helikopterini Türkiye sınırına yakın bir noktaya indiren meçhul subay, askerleriyle birlikte sınırı geçti. Türkiye sınırında güvenlik güçlerince karşılanan askerler, daha sonra yüksek güvenlikli kamplardan birine götürüldü. İddiayı Beşşar Esed'e bağlı Suriye resmi kaynakları kesin bir dille yalanlarken, haber Türk Dışişleri yetkililerince de henüz doğrulanmadı.

"ŞEBBİHA KARARGAHINI VURDU KAÇTI"

Esed güçlerine bağlı bir helikopter subayının Halep'in Izaz mıntıkasında görevli olduğu belirtildi. Suriye ordusundan ayrıldığını duyuran ve kendisine verilen 'vur' emirlerini yerine getirmek istemeyen subayın, Beşer Esed'e bağlı Şebbiha milislerinin kullandığı askeri binayı, mühimmatı bitinceye kadar vurduğu, sonra da helikopterini Türkiye sınırına yakın bir yere indirerek kendisine bağlı askerlerle birlikte Türkiye'ye sığındığı ileri sürüldü. Esed'in, sivillerin katledilmesine yönelik emrine uymayı reddeden subayın, maiyetiyle birlikte kaçış serüveninin önceki gün gerçekleştiği belirtildi. Subayın kimliği güvenlik gerekçeleriyle açıklanmıyor.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler