Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Suriyeli Mültecilere Türkçe Kursu Açılıyor

Suriyeli Mültecilere Türkçe Kursu Açılıyor

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi yine bir ilke imza atarak Şanlıurfa da yaşayan Suriyeli mülteciler için Türkçe kursu açıyor.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2014 Çarşamba 15:25
Suriyeli Mültecilere Türkçe Kursu Açılıyor


Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi,   Suriyede yaşanan iç savaş nedeniyle ülkemize iltica eden ve burada ikamet eden Suriyeli mültecilere Türkçe öğretmek için harekete geçti. Artık her yerde ve her alanda bizimle olan Suriyeliler iletişim konusunda büyük sıkıntı çektikleri, dolayısıyla esnafın da bu insanlarla anlaşmakta güçlük çektiği bir gerçek.
YGM yönetimi, Vali yardımcımız sayın Aylin KIRCI DUMAN’ ın da daha önce gündeme getirdiği bu konuyu  hayata geçirmek üzere harekete geçti.
12 – 20 yaş aralığındaki gençlere yönelik olarak açılacak bu kurs haftada 8 saat olarak verilecek olup, uyaklaşık 3 ay sürecek olan bu kursta öğretici olarak Edebiyat öğretmeni Ayhan Selçuk BİRCAN görev alacak.
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “ Aramızda yaşayan  ve çoğu ile komşu olduğumuz Suriyeli mültecilerle farklı dil konuştuğumuz için anlaşamıyor, birbirimizi anlayamıyoruz.  Bu yüzden böyle bir kursun gerekli olduğunu düşündük.” Diye konuştu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü vekili Murat ÖNEN ise :” Yenişehir Gençlik Merkezimiz yine duyarlı davranarak güzel bir projeye imza atıyor. Suriyelilere Türkçeyi öğretmek güzel fikir. Daha önce de değişik projelere imza atan  Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN İLAHİYAT 30. YILINDA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com