Advert
Advert
Advert

Suriyeli Mültecilere Sıcak Çorba ve Su İkramı yapıldı

Suriye’de yaşanan iç çatışmalar sebebiyle sınırı geçmek için gelen binlerce insanın Türkiye sınırına gelmesiyle birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi seferber oldu.

Suriyeli Mültecilere Sıcak Çorba ve Su İkramı yapıldı
Suriyeli Mültecilere Sıcak Çorba ve Su İkramı yapıldı

Sınır hattında yaşanan gelişmeler üzerine bölgeye Su tankları ve hazır suları kamyonlarla gönderen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Suruç’ta iki bölgede de sıcak çorba imkânının sunulmasını sağladı.
Kendisi de bölgeye giderek incelemelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, önce Mürşitpınar Sınır Kapısında, Kobani’li vatandaşlarla görüşüp, sınır hattı hakkında da görevlilerden bilgi aldı.
Büyükşehir Başkanı Celalettin Güvenç’in yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez ile birlikte incelemelerini sürdüren Başkan Celalettin Güvenç, Mert İsmail Köyü civarında bekleyen binlerce insanın olduğu bölgeye geçti.
Büyükşehir’den Sıcak Çorba ve Su İkramı
Olayları bizzat sınırdan takip eden ve gerekli çalışmaların yapılması için talimatlar veren Başkan Güvenç’in bölgeye gitmesinin ardından sınırın Kobani tarafında bulunan binlerce insanda Türkiye tarafına geçiş yaptı.
Burada vatandaşlara “Elimizden gelen her şeyi yapacağız” diyen Başkan Güvenç, durumu yakından takip ettiklerini söyledi.
Suriyeli vatandaşların hayati ihtiyaçlarını karşılayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi; sınır hattında ve ilçeye gelen Kobani’li vatandaşlara Su tanklarının yanı sıra 5 bin Hazır Su yardımında bulundu.
Başkan Güvenç’in talimatı üzerine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar’ın gözetiminde bir yandan bölgede lojistik destek sağlanırken, diğer yandan da Suruç Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ve Suruç Merkez olmak üzere iki noktada da 5 bin Suriyeliye sıcak çorba dağıtıldı.
Suriyeli Kardeşlerimizle İlgilendik
Şanlıurfa’da katıldığı bir programda Suruç’ta yaşanan gelişmeleri değerlendiren Başkan Güvenç, “Maalesef Suruç ilçemiz sınırında, Kobani bölgesinde savaş yaşanıyor. Komşumuz, akrabalarımız olan insanlar yerlerinden, yurtlarından edildiler. Bugün sınırda Suriyeli kardeşlerimizi karşıladık, ilgilendik. Büyükşehir olarak zaruri ihtiyaçları olan su, çorba gibi ihtiyaçları oraya gönderdik. Gönül istiyor ki sadece Türkiye’de değil tüm Ortadoğu Coğrafyasında, tüm bölgemizde kan akmasın, kardeşlik ve huzur içinde insanlar yaşasın. Bunun için oradan gelen ve zor durumda olan misafirlerimize dua etmenizi rica ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı