Advert
Advert
Advert

SURİYELİ MUHACİRLERE ÜCRETSİZ BANYO

Akçakale belediyesi TIR garajında kalan Suriyeli muhacirlere haftanın 3 günü ücretsiz banyo hizmeti sunuluyor.

SURİYELİ MUHACİRLERE ÜCRETSİZ BANYO
SURİYELİ MUHACİRLERE ÜCRETSİZ BANYOÜlkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı evlerini terk ederek Akçakale belediyesi TIR garajına yerleşen Suriyeli muhacirlere Ankara büyük şehir belediyesi Akçakale belediyesi İstanbul Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Bursa Dilruba evleri Derneğinin desteğiyle Akçakale belediyesine ait hamam haftanın 3 günü Suriyeli misafirlere ücretsiz tahsis edildi.

Akçakale belediyesine ait otobüsle çadırlardan alınan Suriyeli misafirler Sabah kadın ve çocuklar, öğleden sonra ise erkekler hamama götürülerek banyo yapmaları sağlanıyor. Banyo yapan tüm çocuklar ve kadınlara yeni elbise ve ayakkabı dağıtılıyor.

Hasan Ali Ahmed adlı Suriyeli misafir yapılan yardımlarla ilgili yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

Şu an bu bayanlar banyoya gidiyor. Akçakale belediyesi ve Ankara büyük şehir belediyesine teşekkür ederim. Her iki üç günde bir banyoya çıkıyoruz. Hamamda bayan ve çocuklarımıza banyodan sonra ayakkabı ve elbise dağıtıyorlar. Bu yardımlarından dolayı Türkiye halkına ve Türkiye hükümetine teşekkür ederim”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise:

Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli muhacir kardeşlerimize daha iyi bir yaşam sağlamak için belediyemize ait hamamını haftada 3 gün ücretsiz olarak Suriyeli kardeşlerimize tahsis ettik. Aynı zamanda banyo yapan çocuk ve bayanlara giyim ve temizlik malzemesi tarafımızca karşılanmaktadır. Bu konuda belediyemizin tüm imkanlarını seferber etmiş bulunmaktayız. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek, İstanbul Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Bursa Dilruba evleri Derneği ve tüm STK temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret