Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Suriyeli Mislim Ailesinin dramı

Suriyeli Mislim Ailesinin dramı

Kobani’de yaşanan çatışmalar nedeniyle ailesini alıp Şanlıurfa’ya getiren İsmail Müslüm, sıkıntılarla boğuşuyor...

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2014 Perşembe 21:15
Suriyeli Mislim Ailesinin dramı


Balıklıgöl’ün yanındaki Halepli Bahçe meydanında battaniyelerden yaptığı çadırda ailesiyle birlikte yaşayan İsmail Müslim, İlke Haber Ajans’ına konuşarak, perişan halde olduklarını söyledi ve yardım talebinde bulundu.

Battaniyelerden yaptığı çadırda dört aydır yaşadığını söyleyen Müslim, Kobani’de yaşanan çatışmalar nedeniyle Şanlıurfa’ya gelmek zorunda kaldığını, oturacak bir evinin olmadığını söyleyerek “Halimiz ortadadır. Perişan haldeyiz.” dedi.

“Dünya soğuk, ancak bize daha çok soğuk”

Valiliğin ve yetkili kişilerin defalarca kendisini ziyaret ettiğini belirten Müslim, “Sözler verdiler. Ancak, durumum hiç değişmedi. Ortada bir şey yok çünkü. Kim geldiyse sözler verdi; yardım edeceğiz, ilgileneceğiz diye. Ancak, ben hiçbir şey görmedim. Dünya soğuk ama bize daha çok soğuk.” diyerek içinde bulunduğu durumunun vahametini anlatmaya çalıştı.

Müslim, “Ben, kız kardeşim ve onun çocuklarıyla burada yaşıyoruz. Halimizi görüyorsunuz. 20’den fazla basın ekibi geldi sesimizi duyurmak için. Birçok görüntü de aldılar. Ancak, gittikten sonra hiçbir haber gelmedi bize. Bir kere bile banyo yapamadım. Ben yiyecek istemiyorum. Küçük bir ev bize yeter.” diyerek şikâyet ve isteklerini dile getirdi. (M.Sıddık Bilge/Ali Fidancı - İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2014-12-10 05:52:38Kara

    Bu zor kış günlerinde mağdurlara kimsesizlere yolda kalmışlara yardımcı olan herkesten Allah razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazeteci Ayhan'ın acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com