Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Suriyeli Doktorlar staj için geliyorlar

Suriyeli Doktorlar staj için geliyorlar

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2010 Salı 18:05
Suriyeli Doktorlar staj için geliyorlar

Suriye El-Fırat Devlet Üniversitesi ile Harran Üniversitesi arasında çeşitli konularda işbirliği yapılmasına yönelik imzalanan Erasmus protokolünün yankıları sürüyor.

Suriye El-Fırat Üniversitedeki öğrencilerin staj eğitimi için Türkiye’deki imkanları araştıran Suriyeli Rektör Prof. Dr. Jack Mardini bölgenin önemli hastanelerinden Şanlıurfa’daki OSM Ortadoğu Hastanesini ziyaret ederek Başhekim İbrahim Halil Baysal ile görüştü.  El Fırat Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin staj eğitimi için Şanlıurfa’ya gelmeleri konusunda Başhekim İbrahim Halil Baysal ile fikir alışverişinde bulunan Rektör Mardini, öğrencilerin Şanlıurfa’ya gelmesi durumunda başta dil problemi olmak üzere diğer birçok konuda karşılaşabileceği zorlukların nasıl çözüleceğine ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Başhekim Baysal, Hastanedeki birçok personelin hem İngilizce hem de Arapça bildiğini ifade ederek staj için gelecek olan öğrencilerin dil konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağını belirtti.

Hastane ile Üniversite arasında imzalanacak olan protokol ile kalacak yer sorunu da dahil olmak üzere öğrencilere her türlü kolaylığı sağlayacaklarını dile getiren Başhekim Baysal, öğrencilerin faydalı bir staj dönemi geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Dost ve Kardeş Ülke Suriye ile gelişen ilişkilerin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da hissedilmesinin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Baysal, ilişkilerin daha da ilerlemesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com