Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Suriyeli çocuklar için gezi düzenlendi

Suriyeli çocuklar için gezi düzenlendi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde faaliyet yürüten Muhacir Der, Suriyeli çocuklar için gezi düzenledi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2015 Cumartesi 08:18
Suriyeli çocuklar için gezi düzenlendi

Ceylanpınar ilçesinde faaliyet yürüten Muhacirlerle Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği (Muhacir Der) Suriyeli çocuklara kanat germeye devam ediyor. Dernek, çocukların savaş psikolojisini üzerlerinden atmaları için şehirde bulunan çiftliğe gezi düzenledi.

Muhacir Der, Ceylanpınar ilçesinde kalan Suriyeli Mültecilere eğitim, yardım ve dayanışmanın yanı sıra sosyal aktivite, gezi programları da düzenlemekte.

Yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi veren Muhacir Der Başkanı İbrahim Bektaş, “çıkan savaş nedeniyle ülkelerini terk ederek sınır komşumuz olan Rasulayn’den ilçemize sığınan Suriyeli Muhacir kardeşlerimize gücümüz nispetinde yardım etmeye çalışıyoruz. Derneğimiz eğitim, yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra sosyal aktivite olarak futbol turnuvaları, gezi ve piknik gibi faaliyetle de yürümektedir. Derneğimizin üye ve gönüllülerinden oluşan eğitimci kadromuzla öğrencilerimizin okul derslerine yardımcı olmakla birlikte çocukların stres atmaları için farklı yerlere gezi ve piknik alanlarına götürüyoruz.” dedi.

(Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com