Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Suriyeli bebek Diyarbakır'da hayata tutundu

Suriyeli bebek Diyarbakır'da hayata tutundu

Halep'ten Diyarbakır'a gelen Suriyeli ailenin 40 günlük bebeğinin şah damarındaki darlık yapılan anjiyografi ile tedavi edildi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 11:36
Suriyeli bebek Diyarbakır'da hayata tutundu

Halep’ten iki yıl önce Diyarbakır’a gelmek zorunda kalan Suriyeli ailenin 40 günlük bebeğinin şah damarındaki darlık Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesinde yapılan anjiyografi ile tedavi edildi.

Şah damarında koarktasyon olarak adlandırılan hastalığın kalbinde kalınlaşma, kalp fonksiyonlarında bozulma ve hastada yüksek tansiyona sebep olması üzerine Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Meki Bilici’nin başkanlığında Doç. Dr. Alper Akın ve Uzm. Dr. Mehmet Türe’den oluşan ekip tarafından balonla anjiyoplasti işlemi uygulandı.

İşlemin başarıyla yapıldığını belirten Doç. Dr. Meki Bilici hastanın şah damarındaki daralmanın geçtiğinin ve hastanın anjiyodan bir gün sonra taburcu edildiğini söyledi. Hüseyin Selim bebek artık aylık Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesine kontrollere gelip tedavisini devam ettirecek.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com