Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Suriyeli aileden Urfa’ya ve komşularına pankartlı teşekkür VİDEO

Suriyeli aileden Urfa’ya ve komşularına pankartlı teşekkür VİDEO

Suriyeli Bedriye El Hüseyin; “Türkiye’ye, Başbakan Erdoğan’a, Urfa’ya ve Komşularımıza teşekkür ediyoruz” diyerek Şanlıurfa’nın Bahçelievler semtindeki evinin balkonuna pankart astı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 18:08
Suriyeli aileden Urfa’ya ve komşularına pankartlı teşekkür VİDEO

Yaklaşık 3 yıldan beri Suriye’de Beşşar Esed tarafından bombalanan halk ile Esed güçleri arasında yaşanan çatışmalardan dolayı 120 bin kişi hayatını kaybederken, milyonlarca kişi başta Türkiye olmak üzere komşu ülkelere sığındı.

 

Şanlıurfa’nın Bahçelievler semti Yalçın Sokağa yerleşen Hüseyin ailesi ise o ailelerden yalnızca biri. Eşi ve bir oğlunun Rakka’da olduğunu, bir oğlu, gelini ve yeni doğan torunu ile Şanlıurfa’ya yerleşen Hüseyin ailesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Şanlıurfalıların yaptıkları yardımlardan dolayı balkonuna teşekkür pankartı asarak; “Bu pankarttan başa bir şey elimden gelmiyor. Bu güzel insanlara ancak böyle teşekkür edebiliyorum” dedi.

Biz Suriyelilere Türkiye’nin yaptığı fedakarlığı belki de Peygamber Efendimiz döneminde ensarın fedakarlığından fazla olduğunu belirten Suriyeli Bedriye El Hüseyin; “İç savaştan dolayı Suriye’den 5 önce Şanlıurfa’ya geldik. Eşim aslen Filistinli ancak 40 yıldan beri benimle Rakka kentinde yaşıyorduk. Şuanda eşim ve bir oğlum hala Rakka’dalar. Esasında böyle bir teşekkür yapma niyetimiz yoktu. Ancak 5 aydan beri Türkiye’nin, Başbakan Erdoğan’ın, Şanlıurfa’nın, çevremizin ve komşularımızın Suriyelilere yaptıkları güzellikleri görünce bu güzel insanlara teşekkür borcumun olduğuna inandım. Evime bu pankartı asarak teşekkürümü ifade ediyorum. Başbakan Erdoğan’ın biz Suriyelilere yönelik bir konuşması çok hoşuma gitti. Erdoğan konuşmasında ‘Suriyeliler Muhacir biz Ensar’ız. Allah bize ensar sevabı versin’ demişti. Biz Suriyelilere Türkiye’nin yaptığı fedakarlığı belki de ensar yapmamıştı. İnsan yaşayınca görüyor. Biz beş aydan beri burada gözlemliyoruz. Çok çok minnettarız. Bundan dolayı tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. Çevremdeki güzel insanlara elimden başka bir şey gelmediği için bu şekilde teşekkür ediyorum. Kalbimizle, içtenlikle Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Suriyeli mültecilerin sayısı son iki yılda 2 milyona yaklaştı. Şanlıurfa’da ise yaklaşık 100 bin kişiye ulaştı. Sınırı geçemeyen yaklaşık dört milyon Suriyeli de kendi ülkelerinde mülteci durumuna düştü.

Haber ÖMER ASLAN / www.balikligol.com

VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com