Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Suriye'den getirilen hayvanlar fiyatları düşürdü

Suriye'den getirilen hayvanlar fiyatları düşürdü

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye topraklarına sığınan Suriyeli mülteciler, yanlarında getirdikleri hayvanların Şanlıurfa'daki hayvan fiyatlarının düşüşüne neden olmasına tepki gösteren hayvan satıcıları, yetkililerin duruma bir çözüm bulmalarına istedi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2014 Cuma 11:19
Suriye'den getirilen hayvanlar fiyatları düşürdü

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye topraklarına sığınan Suriyeli mülteciler, yanlarında getirdikleri hayvanların Urfa’daki  hayvan fiyatlarının düşüşüne neden olmasına tepki gösteren hayvan satıcıları yetkililerin duruma bir çözüm bulmalarına istedi.
 

Bu yıl kurban fiyatlarının düşük olduğunu söyleyen İsmail Yumuşak, Suriye’den kurbanlık  hayvanların Türkiye’ye gelmesi  kurban fiyatlarının düşük olmasına neden olduğunu belirtti. 
 

Zararına satış yaptığını ifade eden  Yasin Çiftçi, “Fiyatlar geçen seneye göre aynı, 650-700 TL civarında. 65 tane hayvanım var.  Kilosunu 10.5 TL’ye almışız. Şimdi ise 9 TL 50 kuruşa satıyoruz ve 2-3 Milyar zarar ediyoruz.  Devletin buna bir çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.
 

Ethem Kaçar’da, “Sabahtan beri hiç satış yapmamışız, satışlar durgun. Suriye’den gelen hayvanlar  hep piyasayı vurdu.  Geçen yıla göre fiyatlarda hiçbir artış olmamasına rağmen hayvanlarımızı zararına satıyoruz.” şeklinde konuştu.
Piyasanın durgun olmasından şikayetçi olan Mahmut Karakuşlu ise, “Suriye hayvanları geldi Urfa’ya, Urfalıların hepsi zarar etti.  Malımızı satamıyoruz.  Geçen yıla göre fiyatlar yine düştü. Geçen sene yine biraz iyiydi, bu sene daha da düştü” dedi.


Kurbanlık alırken dikkat
 

Kurbanlık alırken dikkat edilmesi gereken hususlara da değinen Karakuşlu,  “Kurban alan bir tanesi hayvanın önce kulak, dişlerine, memesine, hastalığına bakması lazım. Sakat değilse tamamdır. Bazıları var sakat ile satılır bir dişi sağlam değildir. Kulaklarında delik oldu mu olmuyor. Hayvanın herhangi bir uzvu eksik oldu  mu o hayvan kurban olamaz.” Sözleriyle kurban alıcılarını bilgilendirdi.  (Sedat Kuşulay/Mustafa Gül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com