Advert
Advert
Advert

Suriye'de Yine Katliam 200 ölü VİDEO

Suriye'de yaşanan çatışmalar en son Duma'da onlarca insanın ölümüyle sonuçlanmıştı, yaşananların ardından ölülerin görüntüleri aktivistler tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Suriye'de Yine Katliam 200 ölü VİDEO
Suriye'de Yine Katliam 200 ölü VİDEO
Beşar Esad'a bağlı birlikler tarafından Suriye'nin Duma kentine son zamanların en büyük saldırılarından biri düzenlendi.  Suriye Ordusu'nun düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 200'ün üzerinde sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Duma'da önce havadan bombalanan daha sonra da karadan birliklerin saldırısına uğrayan mahallelerin sokakları ceset tarlasına döndü.

Reuters ve New York Times gibi uluslararası haber kuruluşlarının yayımladığı son görüntülerde sokaklarda cesetlerden geçilmiyor. Duma'da işlenen katliamların Esad'a bağlı sivil güçler tarafından işlendiği söyleniyor.

Ayrıca tek bir aileye mensub olduğu bir grup insanın dehşet verici şekilde katledildiği aktarıldı.

Aktivistlerden biri çektiği görüntülerle yaşanan şiddeti kamuoyuyla paylaştı. The New York Times'ın yayınladığı görüntülerde birçok gencin yan yana uzanmış cesedi görülüyor.

ULUSLARARASI ÇABALAR SÜRÜYOR

Uluslararası toplumun ülkede akan kanı durdurmak için yürüttüğü çabalar ise sürüyor. Brüksel'de toplanan Avrupa Birliği üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları Esad yönetimini kınadı. Liderler ülkedeki katliamların uluslararası bir komisyon tarafından soruşturulmasını ve Esad yönetimine yönelik yaptırımların artırılmasını istedi.

CLİNTON-LAVROV İLE BİRARAYA GELDİ

Öte yandan, Amerikan Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, St. Petersburg'da Rus mevkidaşı Sergei Lavrov ile görüştü.

Görüşme sonrası Lavrov, Cenevre'de ortak bir zemin üzerinde anlaşma ihtimallerinin bulunduğunu söyledi. Amerikan tarafı ise Suriye konusunda hala görüş farklılıkları bulunduğunu belirtti.Dünya Bülteni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu