Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya SURİYE’YE 15. VE 16. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

SURİYE’YE 15. VE 16. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Suriye Yardım Platformu tarafından “ Kardeş Suriyeli mazlum halka insani yardım için 15. Ve 16. tırlar yola çıktı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2013 Çarşamba 15:31
SURİYE’YE 15. VE 16. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Suriye yardım platformu koordinatörü Osman Gerem yaptığı açıklamada:

“Suriye’de yaklaşık 3 milyon insan zülüm altında. Evleri, işyerleri yakılıp yıkıldığı için mülteci durumuna düşmüş bulunuyorlar. Şanlıurfa Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği ve 60 sivil toplum kuruluşu olarak Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için şu anda 15. ve 16.Tır’ı gönderiyoruz.

Bizden özellikle, temizlik maddesi, gıda, battaniye istiyorlar. Tüm hayırseverlere çok teşekkür ederim.” Dedi.

Evren Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Arslan ise yaptığı açıklamada:

“Suriye’de yaşanan dram bizi çok üzmektedir. Bu konuda çalışma başlatan Adil Saraç hocama, Koordinatörlüğü yürüten Osman Gerem kardeşime çok teşekkür ederim. Kamuoyunun da vermiş olduğu destekten dolayı onlara da çok teşekkür ederim. Tabi ki bunlar yeterli değil, herkes üzerine düşeni yapması gerekiyor. Evren Sanayi olarak yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Giyim ve ısıtma konusu çok önemli. Başbakanımız mazlumların yanında bizlerde mazlumların yanında durmaya çalışmalıyız.

Kadın Komisyonu Başkanı Handan Karataş yaptığı açıklamada:

Kadın Komisyonu olarak tüm Türkiye’ye ve gönüllülere sesleniyorum. Burada bir yangın var. İnsanların yürekleri parçalanıyor. Bir de Suriye konusunda bombalardan değil 3,5 milyon insan aç susuzluktan ölmekten korkuyor.

İnsanlara, yüreklere ve gönüllere sesleniyorum. Peygamber efendimiz “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir” diyor. Bu söz bile bizi harekete geçirmek için yeterli olmalı. Annelere ve Kız kardeşlerimize sesleniyorum. Lütfen, kocalarınızı ve çocuklarınızı, Suriye’ye yardım için harekete geçirin.Halilrürrahman şehrine 16 tır yakışmıyor daha fazlasını göndermeliyiz.Maddi imkanı olmayanlardan da dua etmelerini istiyorum.

Şanlıurfa eski Milletvekili Atilla Maraş ise:

Suriye’de kanlı bir savaş var. Suriyeli halkın Şanlıurfa’da akrabaları da var. Şu ana kadar 16 tıra yakın bir malzeme gönderilmiş ve bu yardım devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerdeki Urfalı işadamlarımıza buradan seslenmek istiyorum. Gün bu gündür. Bugün dayanışma günüdür. Gelin bu hayırda sizinde payınız olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com