Advert
Advert
Advert

Dış Politikaya ilişkin dikkat çekici açıklama

AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlenen Siyaset Akademisinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, dış politikada izlenecek yeni döneme ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Dış Politikaya ilişkin dikkat çekici açıklama
Dış Politikaya ilişkin dikkat çekici açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlenen Siyaset Akademisi'nde yaptığı konuşmada, "Irak'la, Suriye ve Mısır ile kavga etmemiz için çok neden yok." dedi.


AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlenen Siyaset Akademisi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, dış politikada izlenecek yeni döneme ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "Irak'la, Suriye ve Mısır ile kavga etmemiz için çok neden yok." dedi.

“Dostluklarımız artıracağız, düşmanlıkları azaltacağız”

Suriye ve Mısır ile ilişkilerde farklı bir sürecin başlatılacağının sinyalini veren Yıldırım, "Dost bildiğimiz bazı üst akıllar maalesef Türkiye'yi meşgul etmek için dışarıda bizim hayrımıza olmayan hesaplar içerisindeler. Biz dostluklarımız artıracağız, düşmanlıkları azaltacağız. En önemli dış politikamız budur. İçeride de dostluklarımız artıracağız. Biz AK Parti rozetiyle seçime girdik ama artık rozetimiz yok. Bütün vatandaşlara hizmet etmek gibi bir görevimiz var bunun bilincindeyiz. Onlar şiddet dilini kullansalar da biz kardeşlik dilini kullanmaya devam edeceğiz. Buradaki beraberliğimizde bir çıkar birlikteliği yoktur. Türkiye'nin daha iyi şartlarda yaşaması vardır.”

“Suriye ve Mısır’la kavga etmemiz için çok nedenimiz yok”

Dikkat çekici açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “İsrail ile ilişkilerimizi görüyorsunuz. Sabırla ısrarla görüşmeler sürdürüldü. Geldiğimiz noktada mutabakat sağlandı. Gazze'ye insani yardım insanlarımızdan oraya gitti. Benze şekilde Rusya, Rusya konusunda biz haklıydık ama ülkeler arasında düşmanlıklar daimi olmaz. Başından beri Türk ve Rus halkı bu anlaşmazlığı onaylamadı. İlk başta bir arkadaşım dedi ki ‘Bu galibin kazananı liderler. Ama 2 ay geçince dolaplar’ dedi. Sonunda her iki lider gayret gösterdi nihayet bir normalleşme sürecini sağlamış olduk. Irak'la Suriye ile Mısır ile bizim kavga etmemiz, ilişkilerimizin bozulması için çok nedenimiz yok ama ilişkilerimizin düzelmesi için çok neden var." (İLKHA)

Suriye Mısır kavga etmemiz için çok nedenimiz yok AK Parti Ankara İl Başkanlığı Siyaset Akademisi Başbakan Binali Yıldırım dış politika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması