Advert
Advert
Advert

Suriye Savaşı Urfa'daki Tarımı da Vurdu

Suriyede yıllardır devam eden savaşın neden olduğu güvenlik boşluğu ve terör olayları Şanlıurfa'daki tarım alanınıda vurdu. Suriye sınırındaki ekimlerile ilgili Şanlıurfa valiliği genelge yayınlayarak o birkilerin ekimini yasakladı.

Suriye Savaşı Urfa'daki Tarımı da Vurdu
Suriye Savaşı Urfa'daki Tarımı da Vurdu

Şanlıurfa valiliği yayınladığı genelge ile İlimizin Suriye sınırında bulunan hudut sorumluluk sahası içerisinde hudut hattı boyunca ve hudut karakolları çevresine yakın bölgelerde ekilen mısır ve ayçiçeği gibi uzun boylu bitkilerin ekimine izin verilmeyeceğini açıkladı.

İŞTE VALİLİĞİN O GENELGESİ

İlimizin Suriye sınırında bulunan hudut sorumluluk sahası içerisinde hudut hattı boyunca ve hudut karakolları çevresine yakın bölgelerde ekilen mısır ve ayçiçeği gibi uzun boylu bitkilerin ekiminin yapıldığı müşahede edilmektedir.

1 nci ve 2 nci derece askeri yasak bölge sınırları içerisinde bulunan tarım arazilerine, arazi sahipleri tarafından ekilen bitkilerin, bu bölgelerde nöbet tutan unsurlarımıza karşı yapılan veya yapılacak olan düşmanca saldırılar ve kötü niyet taşıyan kişi veya kişilerce saklanmak ve gözetleme yapmak maksadı ile kullanılmaya çalışılacağından ülkemizin içinde bulunduğu güvenlik ortamında hudut emniyetinin etkinliğini artırmak, bölgede görev yapan askeri personelin ve sivil halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla;

221 km’lik Şanlıurfa hudut hattı boyunca 1 inci ve 2 nci derece kara askeri yasak bölge sınırları içerisinde bulunan tarım arazilerinde (özellikle hudut hattına paralel giden köy yolları ile hudut devriye yolundan ve karakol kışlaların dış emniyet duvar/tel çitlerinden itibaren 200 metreye kadar olan alanlarda) 1’inci hat devriye yolundan itibaren 200 metrelik bir alanda uzun boylu bitkilerin (mısır ve ayçiçeği gibi) ekiminin yapılmasına 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi gereğince izin verilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!