Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Suriye platformundan teşekkür ve 1 Bataniye 1 Un kampanyası VİDEO

Suriye platformundan teşekkür ve 1 Bataniye 1 Un kampanyası VİDEO

Suriyeli Mazlumlara İnsanı Yardım Platformu; Valilik, Belediye, STK ve Tüm halka teşekkür ediyoruz. Yeni kampanya başlattık; 1 Ekmek 1 Bataniye zamanı

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:48
Suriye platformundan teşekkür ve 1 Bataniye 1 Un kampanyası VİDEO

Suriyeli Mazlumlara İnsanı Yardım Platformu çatısı altında toplanan Sivil Toplum kuruluşları bugün Şair Nabi Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

Şanlıurfa'daki çok sayıda Sivil Toplum kuruluşları, Şair Nabi Kültür Merkez'inde bir araya gelerek yapılan yardımlarla ilgili platform Başkanı Osman Gerem bilgi verdi.

STK temsilcilerin katıldığı toplantıda Suriyeli Mazlumlara İnsanı Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi Müdürü Aziz Kutluay, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adil Saraç ve Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanı Mustafa Arslan konuştu.


Şanlıurfa'da Suriye'ye yapılan yardımlarla ilgili bir konuşan Suriyeli Mazlumlara İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, yaklaşık iki ay önce başlattıkları 'Bir Un Bir Battaniye' kampanyası, Suriye'deki yardıma muhtaç insanların aç ve açıkta kalmalarını engelleyecek. Bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Belediye Meclis Üyesi Adil Saraç ise, Bürokratik destekten, Belediyeye ise lojistik destekten dolayı teşekkür ederek; Şanlıurfa'ya gelen Bazı Suriyeli ailelerin Şanlıurfa'nın kırsal kesimlerinde çadırlarda yaşayarak geçimlerini ise dilenmekle yaptıklarını söyleyerek 'bu Şanlıurfa'nın imajını lekeliyor, Valiliğin bu konuya el atmasını, Harran İlçesinde kurulan Konteynır Kente taşıyarak, Şanlıurfamızın bu kötü imajdan kurtarılmasını talep ediyorum" dedi.


Bir un bir battaniye sloganı ile yolan çıkan Suriyeli Mazlumlara İnsanı Yardım Platformu, Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen yardım ve desteklerden dolayı mutlu olduklarını belirterek bir un 23 TL, bir battaniye ise 16,5 TL ve tüm Şanlıurfalı vatandaşları ise bu yardıma davet ettiler.


Toplantıda konuşan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi yetkilisi Aziz Kutluay ise kentte kalan 250 Suriyeli aileye günlük sıcak yemek dağıttıklarını kaydetti.

Basın toplantısına STK temsilcileri, Belediye Mecklis Üyeleri ve muhtarlar kayıldı. Toplantının ardından hatıra fotoğrfaı çektiler...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com