Advert
Advert
Advert

Suriye halkına 4 TIR yardım gönderildi

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, toplanan yardım malzemesini Suriye geçici hükümet bakanlarının katılımıyla Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Suriye halkına 4 TIR yardım gönderildi
Suriye halkına 4 TIR yardım gönderildiŞanlıurfa İnsani Yardım Platformu, "Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında Suriye’de kalan Suriyelilere yardım göndermeye devam ediyor. İçerisinde gıda, ilaç, oyuncak ve giyim malzemelerinin bulunduğu 4 TIR yardım malzemesi, Suriye geçici hükümeti bakanlarının da katılımıyla Suriye’ye gönderilecek.

 

Suriye İçişleri Bakanı General Avat El Ali, Milli Eğitim Bakanı Dr. İmad Barak ve Adalet Bakanı Hekim Abdulrezak El Hüseyin katıldığı yardım gönderme programına Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem yapılan yardımlarla ilgili, kısa bir açıklama yaptı.

 

İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem, yaptığı açıklamada," Suriyeli kardeşlerimize bugün 4 TIR yardım gönderiyoruz ve bu yardımlarımızın neticesine Suriye geçici hükümeti temsilen üç tane bakan aramızda. Suriye'de zulüm başladığından bugüne kadar 183'cü TIR'ımızı göndermiş oluyoruz   Urfa'da yaşayan 500 bin Suriyeli kardeşimize 280'e TIR'a yakın yardım gönderdik." dedi.

 

İçişleri Bakanı General Avat El Ali ise, "Türkiye hükümetinin ve insanların dayanışma ve yardımlaşmasına çok teşekkür ediyoruz. Türkiye hükümeti ve halkı 4 yıl içersinde bizlere çok büyük yardımlar yaptılar. Açlık günlerinde bizleri doyurdular, soğuktan korudular. Ne güzel bir kardeşliğiniz var." dedi.(Hüseyin Sürmeli-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle