Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa SÜRİYE BÜYÜKELİÇİSİ BALIKLIGÖLDE

SÜRİYE BÜYÜKELİÇİSİ BALIKLIGÖLDE

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2010 Cumartesi 20:31
SÜRİYE BÜYÜKELİÇİSİ BALIKLIGÖLDE

Avrasya ve Arap Yazarlar Birliği tarafından organize edilen "Arapların Gözüyle Türkler" sempozyumuna katılmak üzere Şanlıurfa'da bulunan Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Nidal Kabalan ve beraberindekiler soluğu Balıklıgöl'de aldı.

     Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe ve ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ile birlikte Şanlıurfa Yeni Otogarı'nda incelemelerde bulunan Büyükelçi Dr. Nidal Kabalan, Hama Valisi Ahmet Şahade Halil, Hama Belediye Başkanı Mazen Abdalaal, Hama Sanayi Odası Başkanı Mh.Nidal Bekkur ve Hama Ticaret Odası Başkanı Mu"taz Ghandaur daha sonra Balıklıgöl ve tarihi çarşıları gezdi.

     Balıklıgöl'de balıklara yem atıp dilek tutmayı ihmal etmeyen Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Nidal Kabalan ve beraberindekiler Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya duydukları hayranlığı ifade ettiler.

    Halil-ül Rahman ve Ayn- Zeliha Gölü'nde balıklara yem atan heyet daha sonra Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı ziyaret etti.

   Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Dr. Nidal Kabalan ve Hama'dan gelen misafirlere Şanlıurfa hakkında çok önemli bilgiler aktaran Belediye Başkanı Fakıbaba, misafirleri çeşitli hediyeler satın aldı.

   Gezdikleri her mekânda Şanlıurfalıların büyük ilgisiyle karşılanan Suriyeliler, Türk vatandaşların kendilerine gösterdikleri ilgiden oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.

   Balıklıgöl'de açıklama yapan Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Nidal Kabalan, Türkiye ile çok iyi ilişkiler içersinde olduklarını belirterek, inanç turizminde önemli bir yere sahip Şanlıurfa'yı çok beğendiklerini söyledi.

   Şanlıurfa'da karşılaştıkları misafirperverlikten dolayı özellikle Vali Nuri Okutan ve Belediye Başkanı Fakıbaba'ya teşekkür eden Büyükelçi Kabalan, "Şanlıurfa çok eski bir geçmişe sahip. Hz. İbrahim Mağarasını çok beğeniyor ve yakından takip ediyoruz. Suriyeliler Şanlıurfalıları çok seviyor. Ben Suriye Büyükelçisi olarak bu konuda güvence veriyorum ki kurulan ilişkiler daha da geliştirilecektir. Türkiye'de bizim vatanımızdır. Aynı toprağın insanlarıyız. Gördüğümüz misafirperverlikte bunun göstergesi. Temennimiz bu dostluğun devamlı olmasıdır. Belediye Başkanımız Fakıbaba'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

     Hama Valisi Ahmet Şahade Halil ise Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Şanlıurfa'da yürüttüğü belediyecilik hizmetlerine dikkat çekerek, kentteki değişmeyi takdirle karşıladıklarını söyledi.

    Hz. İbrahim Mağarası ve Tarihi çarşıları gezen heyet daha sonra dinlenmek üzere konakladıkları otele geçti.    

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com