Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ş.Urfaya Bebek dostu il ödülü

Ş.Urfaya Bebek dostu il ödülü

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2010 Perşembe 17:23
Ş.Urfaya Bebek dostu il ödülü

 Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler" programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan " Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler" programında; tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay "sadece" anne sütü verilmesi, 6. Aydan sonra ek besinlere başlanmasının yanı sıra emzirmenin 2 yıla kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

 2005 yılında Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün Hastaneler ve 1.basamak sağlık kuruluşlarında görevli personellerin yoğun çalışmaları sonunda  Şanlıurfa BEBEK DOSTU İL ödülü aldı.

Fakat projenin sürdürülmesi ve çalışmaların daha da arttırılması için bebek dostu Altın il Kriterleri belirlenmiştir.

Bebek Dostu Altın İl Projesi kapsamında AÇSA Şube Müdürlüğü bünyesinde Sağ. Müd. Yrd. Dr. Hazım UĞUR, AÇSAP Şub. Müd.Dr.Esin YILMAZ ASLAN ve   İl eğitimcileri

Hüsniye ÇULLU ile Dr. Seze Böke'nin katkılarıyla İl ve İlçe Hastaneleri ile 1. Basamak sağlık kuruluşlarında çalışan 70 sağlık personeli eğitim programına alındı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com