Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ş.Urfa'da sağlıkta devrim

Ş.Urfa'da sağlıkta devrim

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2010 Cuma 06:05
Ş.Urfa'da sağlıkta devrim

 Mehmet Karadağ ve Mehmet Büyükfırat İl Sağlık Müdürü Hasan Demir'i makamında ziyaret ederek Şanlıurfa'daki sağlık yatırımları konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

 

Ziyarette konuşan Ak Parti İl Başkanı Av. Ahmet Düşünür;

"Hükümetimiz tarafından GAP Eylem Planı kapsamında yapılacak olan 1050 yataklı kampus hastane (400 yataklı kadın doğum ve çocuk, 400 yataklı genel hastane, 150 yataklı akıl ve ruh hastalıkları, 100 yataklı kalp ve damar hastalıkları hastanesi) 75 yataklı Akçakale Devlet hastanesi, 20 ünitelik Siverek ağız ve diş sağlığı ve 8 adet aile sağlık merkezinin yapımına 2010 yılında başlanacaktır.  

Bu yatırımlarla birlikte Şanlıurfa'mız da hastane ve yatak ihtiyacı önemli ölçüde çözülmüş olacaktır. Bilindiği üzere 500 yataklı devlet hastanesi bizim dönemimizde bitirilmiş olup, bilahare araştırma hastanesine dönüştürülmüştür.

 

GAP Eylem Planı kapsamında yapımı devam eden 200 yataklı Siverek ve Viranşehir devlet hastanesi ve 600 yataklı Üniversite Hastanesinin inşaatı devam etmektedir.

 

2002 de 1247 olan yatak sayısı 2010 yılında programa alınan yatırımlarla birlikte 3666 yatak sayısına ulaşacaktır. Buda % 294 lük bir yatak artışı demektir. Ak Parti sağlık alanında yaptığı hizmetler ile bir devrim yapmıştır."dedi.

 

Görüşmede konuşan İl Sağlık Müdürü Hasan Demir ise;

"İlimizde yapılan sağlık yatırımlarından 1050 yataklı kampus hastanesini çok önemsediklerini, öncelikle 400 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesinin inşaatına başlanacağını söyledi."

 112 komuta merkezinin kurulduğu, 25 farklı noktadan ambulans, Diyarbakır'dan helikopter ambulans ile acil sağlık hizmeti verildiğini, aile hekimliğine 2010 yılı aralık ayında geçileceğini, onun için sağlık ocaklarımızın alt yapısı ve eğitim çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com