Advert
Advert
Advert

Ş.Urfa toz bulutuna teslim

Ş.Urfa toz bulutuna teslim
Ş.Urfa toz bulutuna teslim

Şanlıurfa'da etkili olan toz bulutu insan sağlığını tehdit ederken, araçların üzerlerinin kırmızı toprakla kaplandığı görüldü.
Şanlıurfa'da bugün öğleden sonra etkili olmaya başlayan toz bulutu vatandaşlar arasında endişeye neden oldu. Güneşin görünmesine izin vermeyen toz bulutu araçların üzerini kaplarken, yetkililer vatandaşları sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, son günlerde kırmızı renkte düşen toprağın özelikle astım hastalarına zarar verebileceği uyarısında bulundu. Yetkililer, "Astım hastalarının dikkatli olması gerekir" dedi.
Bu arada, Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri de toz kütlesi ve çamurun açılan çiçeklerin bitkilerine zarar verdiğini, meyve verimi ve kalitesi üzerinde olumsuz etkiye yol açtığını söyledi.
Gündüz saatlerinde görüş mesafesinin 300 ile 500 metreye kadar düştüğü Şanlıurfa'da, insanlar nefes almakta zorlandıklarını ifade etiler. Gündüz saatlerinde araçlarıyla seyir halinde olan sürücüler görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle araç farlarını yakmak zorunda kaldıklarını söylerken park halindeki araçlar ise tozdan görünmez oldu.
Bu arada, Şanlıurfa Meteoroloji Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre Suriye'den esen rüzgarların getirdiği toz bulutu, Şanlıurfa il merkezi ve bazı ilçelerde hayatı olumsuz etkiliyor. Sahra Çölü'nü aşarak Suriye üzerinden Şanlıurfa'ya giren ve giderek etkisini artıran toz bulutu, hava ve gökyüzünün renginin değişmesine neden oldu. Şehir içi ve şehirlerarası trafikte görüş mesafesinin düşmesine neden olan toz bulutuna hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, nefes almakta güçlük çekti.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!