Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Ş.Urfa sahil kenti olacak

Ş.Urfa sahil kenti olacak

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2010 Perşembe 19:17
Ş.Urfa sahil kenti olacak

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin, Güneydoğu'nun sahil yıldızlarının bulunduğu Şanlıurfa'nın turizm sezonuna hazırlandığını söyledi. ŞUTSO Başkanı Ertekin, bu kapsamda dünyanın sayılı büyük barajlarından olan Atatürk Barajı'nı barındıran Bozova İlçesi ile Fırat Nehri'nin geçtiği Halfeti İlçesinin turizm sektörünün son dönemlerde parlayan iki yıldızı haline geldiğini belirtti.  

ŞUTSO Başkanı Ertekin, tarihi varlıkları, konumu ve kültürü itibariyle Şanlıurfa'nın her bir köşesinin turizm sektörünün hizmetinde olduğunu dile getirerek, "Ancak bu iki ilçemiz barındırdıkları güzellikleriyle kıyı kentlerimize alternatif oldular." ifadesini kullandı.

Tekne turları kapsamında yörenin en eski tarihi eseri Rumkale'de gezme imkânına kavuşan turistler sayesinde Halfeti ilçesinin artık bir kıyı kenti gibi gözde mekan haline geldiğini belirten Ertekin, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Şanlıurfa'nın, bu yıl da sahil kentlerinde turistleri ağırlama hazırlandığını vurguladı.

Ertekin, Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi tarihi, doğal yapısı ve iklimiyle turizm sektörünün cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Ertekin, Fırat Nehri üzerinde bulunan, Birecik Barajı yapımı nedeniyle beşte ikilik bölümü su altında kalan ve 8 kilometre uzaklıktaki yeni yerleşim birimine taşınan Halfeti'nin, Zeugma antik kenti ve Rumkale arasında bulunması nedeniyle turizmde önemli bir yer edindiğini kaydetti. Halfeti sahil şeridinden Zeugma antik kent ile Rumkale arasında tekne ve feribot turları düzenlendiğini hatırlatan Ertekin, "Bozova ilçemizde ve Halfeti ilçemizde valiliğinde yeni turizm sezonunda güzel hazırlıkları bulunuyor. Güneydoğu'nun sahillerinin bulunduğu Şanlıurfa bu yıl turizmden istediğini alabilmesi için TÜRSAB'ın turizm acentelerini şehre davet ettik. Tarihi ve turistik yerlerimizi gezdirdik. Odamızda onlara düzenlediğimiz bilgilendirme toplantısıyla Şanlıurfa'nın turizmdeki hedeflerini yakalamak için gayret ediyoruz. Yalnızca yurt içinden değil Suriyeli turizm acentelerini de Şanlıurfa'ya getirdik. Hem yurt içi hem de sınır komşumuz Suriye'den bu yıl çok sayıda turist bekliyoruz." dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com