Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Ş.urfa Sağlık-Sen'den Sağlık Bak.'na Ziyaret

Ş.urfa Sağlık-Sen'den Sağlık Bak.'na Ziyaret

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2011 Cuma 21:54
Ş.urfa Sağlık-Sen'den Sağlık Bak.'na Ziyaret


 

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut KAÇAR ve Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut ATÇI Sağlık Bakanlığı’na Şanlıurfa’nın sorunlarını iletmek için ziyarette bulundu.

 

09.01.2013 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da yapılan Sağlık-Sen 4.olağan kongresi sonunda hemşerimiz Mahmut KAÇAR güven tazeleyerek yeniden Sağlık-Sen Genel Başkanlığına seçildi. Seçim sonrası 10.01.2011 tarihinde Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut ATÇI ile birlikte Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof.Dr. Nihat TOSUN ve Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç.Dr. Turan BUZGAN’ makamlarında ziyaret ederek Şanlıurfa’nın sağlık sorunlarını ve bu sorunların çözümü konusunda istişarelerde bulundular.

 

Şanlıurfa’daki sağlık kurumlarının sorunları, personel istihdamındaki aksaklıklar, hastanelerde hasta başına düşen yatak kapasitesinin eksikliği, döner sermaye adaletsizliği konusundaki sendikal taleplerimizi, sözleşmeli personel uygulamasındaki yanlışlıklar gibi konulara dikkat çeken KAÇAR; sözleşmeli personellerin kadroya geçinceye kadar mücadelelerinin devam edeceğini, hiç olmazsa sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanması ve nakil hakkının bir an önce çıkması gerektiğini, Sağlık Bakanlığı’nın zaman kaybetmeden, gözü kulağı Sağlık Bakanlığı’nda olan sözleşmeli personeli bir an önce sevindirmesi gerektiğini söyledi. Birçok konuda fikir alışverişinde bulunan Sağlık-Sen yöneticileri bir an önce aksaklıkların giderilmesini ve sorunların çözümü konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Nihat TOSUN; Sağlık-Sen’in bu konulardaki hassasiyetlerini ve duruşlarını benimsediklerini, yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını ve sözü geçen aksaklıkları yakından takip edeceklerini dile getirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com