Advert
Advert
Advert

Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti

Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti
Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti

İl Özel İdare Genel Sekreteri Vali Yrd. Salih Gelgeç, İl Genel Meclis Başkanı Uğur Beyazgül ve kurum müdürleri katıldı

Meclis başkanı Uğur Beyazgül yaptığı konuşmada, Şanlıurfa İl Genel Meclisi'nin büyük bir uyum içerisinde çalıştığını, farklı partilerden üyelerin olmasına rağmen alınan tüm kararların oy birliği ile alındığını belirtti ve Vali Okutan'ı takdim etti.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, slayt eşliğinde yaptığı konuşmada Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel olarak önemli bir yere sahip olduğunu ve büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını ancak sorunun bu potansiyeli sosyal hayata aktaramamaktan geçtiğini belirtti. Vali Okutan konuşmasının devamında, "Şanlıurfa büyük bir nüfusa sahip, eğitimden sağlığa, elektrikten içme suyuna ve yola çözmemiz gereken birçok sorun var. Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi bizim ilimizde de kıt imkânlar var bu kıt imkânları düzgün ve yerinde kullanmamız gerekiyor. Bizler şunun farkında olmalıyız ki, potansiyelimizi doğru kullanabilmemiz için eğitimi öncelemeliyiz. Eğitimdeki çalışmalarımız, özel idarenin imkânlarıyla ve diğer kurumlarımızın ve halkımızın katkısıyla bin 200'e yakın ek derslik ortaya çıkardık. Ama tabii yeterli mi derseniz yeterli değil. Ancak hepimiz burada elimizi taşın altına koymalıyız ve sorumluluk almalıyız. Bütçemizden ayırdığımız payı büyütmeliyiz. Sizlerin de bu anlamda bunu öncelediğinizi yakinen biliyorum." Dedi.

Vali Okutan'ın konuşmasının ardından meclis üyeleri de sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirerek katkı sağladılar. Meclis üyeleri de eğitime vurgu yaparak yapılan çalışmaların üzerinde durdular.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler