Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti

Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti

Giriş Tarihi: 3 Mart 2010 Çarşamba 05:47
Ş.Urfa il genel meclisine vali ziyareti

İl Özel İdare Genel Sekreteri Vali Yrd. Salih Gelgeç, İl Genel Meclis Başkanı Uğur Beyazgül ve kurum müdürleri katıldı

Meclis başkanı Uğur Beyazgül yaptığı konuşmada, Şanlıurfa İl Genel Meclisi'nin büyük bir uyum içerisinde çalıştığını, farklı partilerden üyelerin olmasına rağmen alınan tüm kararların oy birliği ile alındığını belirtti ve Vali Okutan'ı takdim etti.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, slayt eşliğinde yaptığı konuşmada Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel olarak önemli bir yere sahip olduğunu ve büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını ancak sorunun bu potansiyeli sosyal hayata aktaramamaktan geçtiğini belirtti. Vali Okutan konuşmasının devamında, "Şanlıurfa büyük bir nüfusa sahip, eğitimden sağlığa, elektrikten içme suyuna ve yola çözmemiz gereken birçok sorun var. Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi bizim ilimizde de kıt imkânlar var bu kıt imkânları düzgün ve yerinde kullanmamız gerekiyor. Bizler şunun farkında olmalıyız ki, potansiyelimizi doğru kullanabilmemiz için eğitimi öncelemeliyiz. Eğitimdeki çalışmalarımız, özel idarenin imkânlarıyla ve diğer kurumlarımızın ve halkımızın katkısıyla bin 200'e yakın ek derslik ortaya çıkardık. Ama tabii yeterli mi derseniz yeterli değil. Ancak hepimiz burada elimizi taşın altına koymalıyız ve sorumluluk almalıyız. Bütçemizden ayırdığımız payı büyütmeliyiz. Sizlerin de bu anlamda bunu öncelediğinizi yakinen biliyorum." Dedi.

Vali Okutan'ın konuşmasının ardından meclis üyeleri de sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirerek katkı sağladılar. Meclis üyeleri de eğitime vurgu yaparak yapılan çalışmaların üzerinde durdular.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com