Advert
Advert
Advert

Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik

Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik
Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik

Şanlıurfa Belediyesi, "e-belediyecilik" kapsamında internetten kredi kartı numarasıyla başta su borcu olmak üzere diğer vergi borçlarını ödeyebilme hizmetini vatandaşlara sunuyor.

      Belediyeye gelerek vezne önlerinde sıra bekleme geleneğine son veren Kent Bilgi Sistemi sayesinde Şanlıurfalı mükellefler, dünyanın neresinde olursa olsunlar belediyeye olan borçlarını artık internet ortamında www.sanliurfa.bel.tr adresini de tıklayarak ödeyebilecekler. 

    "On-line  Hizmeti"ni nasıl kullanacakları konusunda vatandaşları bilgilendiren Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü M. Bahaddin Yetkin, uygulamanın çok basit bir o kadar da güvenilir olduğunu söyledi.

http://balikligol.com/images/news/445.jpg   

Bilgisayar ortamında ödeme aşamalarını birer birer anlatan Bilgisayar Mühendisi Yetkin, ŞUKBİS projesinin Türkiye'ye örnek teşkil eden bir proje olduğunun da altını çizdi.

    Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ise 2 yıldan bu yana yürütülen ŞUKBİS (Kent Bilgi Sistemi) e-belediyecilik alanında internetten kredi kartı numarasıyla borç ödeme, önceki tahsilat bilgilerine bakma ve vergi tahakkuklarını görme gibi işlemlerin de rahatlıkla yapılabileceğini söyledi.

   Belediye olarak çağdaş ve yenilikçi projeler ürettiklerini Başkan Yardımcısı Güllüoğlu,"ŞUKBİS Projesiyle vatandaşlarımıza belediyemizin resmi internet sitesinden online olarak 7 gün 24 saat su borcu ve vergi borçlarını kredi kartı numarasıyla ödeme ve diğer belediye hizmetleri konularında bilgi alma imkanı sağladık. Vatandaşlarımızın su borcunu ödemeleri için sitemize kayıt bile yaptırmalarına gerek yok. Bu işlem kayıt yapmaksızın gerçekleştirilebilir. Sadece vergi borçları için hukuki nedenlerden dolayı sisteme kayıt olma zorunluluğu var. Ancak bu kayıt işlemi çok basit birkaç adımda tamamlanabiliyor. Halkımız e-belediye uygulamasına kaydolarak pek çok işlemi belediyemize gelmeden evlerinden, iş yerlerinden rahatlıkla yapabilirler" şeklinde konuştu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle