Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik

Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2010 Çarşamba 11:31
Ş.Urfa belediyesinden e-belediyecilik

Şanlıurfa Belediyesi, "e-belediyecilik" kapsamında internetten kredi kartı numarasıyla başta su borcu olmak üzere diğer vergi borçlarını ödeyebilme hizmetini vatandaşlara sunuyor.

      Belediyeye gelerek vezne önlerinde sıra bekleme geleneğine son veren Kent Bilgi Sistemi sayesinde Şanlıurfalı mükellefler, dünyanın neresinde olursa olsunlar belediyeye olan borçlarını artık internet ortamında www.sanliurfa.bel.tr adresini de tıklayarak ödeyebilecekler. 

    "On-line  Hizmeti"ni nasıl kullanacakları konusunda vatandaşları bilgilendiren Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü M. Bahaddin Yetkin, uygulamanın çok basit bir o kadar da güvenilir olduğunu söyledi.

http://balikligol.com/images/news/445.jpg   

Bilgisayar ortamında ödeme aşamalarını birer birer anlatan Bilgisayar Mühendisi Yetkin, ŞUKBİS projesinin Türkiye'ye örnek teşkil eden bir proje olduğunun da altını çizdi.

    Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ise 2 yıldan bu yana yürütülen ŞUKBİS (Kent Bilgi Sistemi) e-belediyecilik alanında internetten kredi kartı numarasıyla borç ödeme, önceki tahsilat bilgilerine bakma ve vergi tahakkuklarını görme gibi işlemlerin de rahatlıkla yapılabileceğini söyledi.

   Belediye olarak çağdaş ve yenilikçi projeler ürettiklerini Başkan Yardımcısı Güllüoğlu,"ŞUKBİS Projesiyle vatandaşlarımıza belediyemizin resmi internet sitesinden online olarak 7 gün 24 saat su borcu ve vergi borçlarını kredi kartı numarasıyla ödeme ve diğer belediye hizmetleri konularında bilgi alma imkanı sağladık. Vatandaşlarımızın su borcunu ödemeleri için sitemize kayıt bile yaptırmalarına gerek yok. Bu işlem kayıt yapmaksızın gerçekleştirilebilir. Sadece vergi borçları için hukuki nedenlerden dolayı sisteme kayıt olma zorunluluğu var. Ancak bu kayıt işlemi çok basit birkaç adımda tamamlanabiliyor. Halkımız e-belediye uygulamasına kaydolarak pek çok işlemi belediyemize gelmeden evlerinden, iş yerlerinden rahatlıkla yapabilirler" şeklinde konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com