Advert
Advert
Advert

Sur'da 4 okul yakıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 Aralık'ta ilan edilen ve 10 gün sonra kaldırılan sokağa çıkma yasağı süresince yaşanan çatışmalarda, ilçede bulunan 4 okulun yakıldığı ortaya çıktı.

Sur'da 4 okul yakıldı
Sur'da 4 okul yakıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından, 10 günlük sürede yaşanan çatışmalarda meydana gelen tahribatlar da gün yüzüne çıktı.

10 gün süren çatışmalar sonucunda 4 okulun yanarak kullanılmaz hale geldiği görüldü.

Diyarbakır’da 10 günlük sürenin ardından dün gece kaldırılan sokağa çıkma yasağı, tekrar ilan edilirken ilçede polis ile PKK mensupları arasında meydana gelen çatışmalarda 4 okul yanarak kullanılmaz hale geldi.

Tarihi Kurşunlu Camii'nin yanı sıra çok sayıda ev, iş yeri, araç ile cadde ve sokaklarında büyük tahribatların oluştuğu ilçenin yasak ilan edilen mahallelerinde bulunan Yavuz Selim Ortaokulu, Süleyman Nazif Ortaokulu ile Cumhuriyet ve Mardinkapı ilkokullarının eğitim verilemez hale geldiği görüldü.

Sur ilçesinde bulunan söz konusu okullarda daha önce meydana gelen şiddet olayları nedeniyle   eğitime ara verilmişti

Çatışmaların yaşandığı süre zarfında sınavın yapılmadığı okullardaki öğrenciler, yakınlarında bulunan diğer okullarda sınava alındı.

Öte yandan Sur ilçesinde geçtiğimiz Perşembe günü saat 23.00’te kaldırılan sokağa çıkma yasağının, dün saat 16.00 itibarıyla, Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde ve Gazi Caddesinde ikinci bir duyuruya kadar tekrar ilan edildiği bildirildi.  (M. Sıddık Bilge – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!